שאלה וכתבה: שרי סימן טוב

ספרי לנו קצת עלייך- מי, מה, עיסוק, משפחה ומה שבא

בשלוש השנים וחצי האחרונות אני מנהלת את עמותת הידידים של המרכז לבריאות הנפש גהה. אני אוהבת כל רגע בעבודה הזו, שהיא ביטוי לתפיסת העולם החברתית שלי.  העמותה מסייעת לבית החולים באמצעות גיוס תרומות, להשלמת החוסרים של התקציב הפורמאלי מהמדינה ויותר מכך- היא רותמת מובילי דעה ובעלי השפעה ליצירת שינוי ושבירת הסטיגמה של עולם בריאות הנפש והפסיכיאטריה. שבירת הדימוי היא דרך להצלת חיים. ממש כך.

השנה אני חוגגת 55. חיה בזוגיות שנייה, ארוכה ומאושרת כבר למעלה מ 20 שנה ואימא לשתי בנות (25 ו-13). אני אוהבת ללמוד… בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני במדע המדינה, ובנוסף, למדתי משפטים ואני עורכת דין בהכשרתי. עם סיום לימודי המשפטים, התחלתי במסלול אותו אני מממשת עד היום- תחום האחריות החברתית.

למסלול הזה הגעתי לא מעט גם בעזרת מסלול ה… דוגמנות! (כן, אפרופו שבירת סטיגמות 🙂 לא חלמתי להיות דוגמנית, הגעתי במקרה, והרגשתי בת מזל. זו הייתה עבודה נהדרת שעזרה לי לממן את הלימודים. מעולם לא חייתי ממש את עולם הזוהר, על כל קלישאותיו, למרות שגם עבדתי בסוכנות לדוגמנות, ואני בקשר עם חברים וחברות מהתקופה.

והנה עוד עובדה היסטורית משעשעת- את צפרא ודליה, מייסדות co.co, הכרתי כאשר הן בחרו בי לצילומי הקולקציה הראשונה שלהן כמעצבות ב’קסטרו’. הרבה בדים נשפכו מאז, ואני שמחה על הדרך שהן ואני עשינו.

מה מעניין אותך בחיים? ככה, בכללי…

מעניין אותי כל מה שקשור לעולם החברתי, למקום שאנו חיים, יחסים בין אנשים, קבוצות, פוליטיקה. מעסיקה אותי מעורבות ברמת הקהילה, המדינה. לפעול במקומות שאני יכולה להשפיע, מהנהגה הורית בביה”ס, דרך הבחירות המקומיות ועד כמובן העבודה שלי.          זו תחושת סיפוק אדירה ומשמעות, ולכך אני גם מחנכת את הילדות שלי. מעבר לכך, בצד “הקליל” של החיים מעניינת אותי גם אמנות, בעיקר מודרנית, עיצוב ואדריכלות.

אם היית יכולה לתקן עולם בנושא אחד- במה תבחרי?

יש לי חלום, אבל הוא בגדר חלום… תמים, ולא מציאותי. למגר את הרוע והאכזריות בעולם. אם רק היה איזה מתג פלא שאפשר היה לכבות את התופעה הזו. למנוע אכזריות והתעללות בחסרי הישע… בני אדם ובעלי חיים. את זה הייתי בוחרת לתקן.

ובמעבר חד… מה הפריט הכי שימושי במלתחה שלך?

בגדול, משלבת בהופעה שלי ג’ינס, ג’ינס וג’ינס… לא בטוטאל לוק, פעם חולצה, פעם מכנסיים או ז’קט. בקטנה, יש לי חולשה ל’אנימל פרינט’. אבל רק כאלמנט משלים ומינורי. זה יכול להיות מנומר, מנוחש או מג’ורף… סוגר של תיק, שרוכים, או משקפיים. אולי זו תזכורת לעצמי, שאמנם אני מאד סולידית, אבל יש בי גם משהו קטן וחייתי? פסיכולוגיה בגרוש על בסיס הלבוש…

אם את כבר פה, תמליצי לנו על חוויה/ספר/טיול/סרט/סדרה או הצגה? 

כן, בשמחה ובכיף! “האחיות המוצלחות שלי”- סדרה גאונית בעיני! מצחיקה, אינטליגנטית, מעוררת מחשבה. משקפת את הדור הנוכחי בישראל עם ההתמודדות שלו וחוסר ההתמודדות שלו, ההורות החדשה, החיים עצמם,  כאן ועכשיו במבט מפוכח וחכם.

ולסיום, למה בעצם את שותפה שלנו…?

יש כמה סיבות טובות. ראשית, אני חושבת שיש פה הברקה. מתחברת מאד לרעיון החברתי כלכלי שמאחורי המותג. שנית, אני כמובן אוהבת את הבגדים. אחרת זה לא היה הולך… אני אוהבת את הקו הלא מתיימר ולא מתפלצן, את הגזרות הנהדרות, את האיכות והתמורה לכסף. יש פה שילוב מיוחד, מעבר לאופנה כזו או אחרת, ומעבר לזיכרונות המשותפים שלי עם צפרא ודליה.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן