פרוייקט התרומה לקהילה

Give back

שותפה? מזמינים אותך להציע עמותה לתרומה השנתית הקרובה!

מדי שנה אנו מוכרות את העודפים המעטים שנשארים לנו ותורמות את הכסף למטרה טובה. ארועי ההתרמה מתארחים בשואורומים שלנו ברחבי הארץ.

אנחנו נרגשות להציג את העמותות הזוכות בפרס התרומה לקהילה מהשנים האחרונות:

2022 - עמותת עדן

"נאות אביב" הוא הןסטל לנערות במצבי מצוקה המשתייך לרשת המענים של "רשות חסות הנוער" ומופעל על ידי עמותת "אותות". ההוסטל הוא מסגרת פנימייתית משלבת בקהילה לנערות אשר הוצאו מביתן מתוקף צו בית המשפט לנוער. צוות ההוסטל מספק מענה חינוכי טיפולי ארוך טווח לנערות בנות 13-18 במסגרת חמה וביתית. הנערות המגיעות להוסטל מתמודדות עם מצבי חיים קשים לאחר שעברו פגיעות או הזנחה במהלך התפתחותן. ההוסטל פועל להסיר חסמים ולצייד את החתיכות בכלים להשתלבות בחברה, מתוך אמונה בכוחן, ברצונן וביכולתן לבחור בדרך חיים נורמטיבית, מפרה ומספקת. בהוסטל מושם דגש על שיקום יחסי האמון בין הנערות לעולם המבוגרים שממנו נפגעו בעברן.

המכירה התקיימה בחסות השואורום בקיסריה.

2022 - עמותת אותות

עמותת עדן היא עמותה נשית שפועלת משנת 1997 ומתמחה במתן מענה לנערות ולצעירות נפגעות טראומה מתוך פרספקטיבה חדשה ועדכנית. מאז שנת 2005 מפעילה העמותה פנימייה טיפולית המציעה לנערות נפגעות טראומה ממושכת, טיפול מותאם וייחודי. הפנימייה שוכנת בקיבוץ כרמיה ומציעה מענה טיפולי ל-60 נערות בגילאי 12-18 בתוך כפר ירוק ופסטורלי.

המכירה התקיימה בחסות השואורום באשקלון.

2021 - עמותת שיר"ה


עמותת שיר"ה פועלת למען אנשים עם אוטיזם בתפקוד בינוני, שמעוניינים ללמוד ולהשתלב בחברה. מרכז שיר"ה, יוקם במכללת רופין ויאפשר לבוגרים עם אוטיזם או מוגבלות שכלית התפתחותית ללמוד, לעבוד ולהיות חלק מהקהילה החל מסיום בית הספר, ולמשך כל חייהם הבוגרים.
מרכז שיר"ה יוצר מודל חדשני בישראל, ומחבר את היתרונות של קמפוסים אקדמיים, אל הצרכים של בוגרים עם אוטיזם או מוגבלות שכלית התפתחותית שרוצים להמשיך ללמוד, לעבוד ולחיות חיים של משמעות.

המכירה התקיימה בשואורום פרדסיה.

2021 - התנועה לאיכות השלטון

התנועה לאיכות השלטון היא תנועה אזרחית, עצמאית, א-מפלגתית וללא מטרות רווח הפועלת כדי להבטיח שלטון נקי ואיכותי ולשמור על טוהר המידות, שלטון החוק, האינטרס הציבורי והדמוקרטיה במדינת ישראל. התנועה לאיכות השלטון נוסדה כתנועת מחאה בראשית שנות ה-90 על בסיס של מפגינים, שובתי רעב ואזרחים מן השורה שמאסו בתרגילים של הפוליטיקאים ורצו שלטון נקי ותקין שדואג לאזרחים ולא לעצמו. התנועה לאיכות השלטון נאבקת בשחיתות כבר יותר משלושה עשורים. בחזונה רואה התנועה מדינה וחברה בהן הערכים נמצאים בקדמת הבמה, וכל פעולה של השלטון נעשית מתוך דאגה אמיתית לאינטרס הציבורי. התנועה פועלת ללא הפסקה כדי לקדם את השקיפות, לשמור על האינטרס הציבורי ועל הקופה הציבורית, לדרוש ממשל איכותי יותר למען אזרחי ישראל, להביא למנהל תקין בכל הרמות, לניהול תקין של כספי הציבור ולחיזוק ערכי הדמוקרטיה, טוהר המידות ושלטון החוק.

2020 - רוח נשית

עמותת רוח נשית הוקמה בשנת 2007 ופועלת מאז ועד היום לקידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות פיזית, מינית, רגשית וכלכלית בישראל, וחותרת לשינוי חברתי מתוך ראייה פמיניסטית ומחויבות לצדק חברתי ומגדרי. רוח נשית מתמקדת בליווי נשים ב”יום שאחרי” ומציעה פתרון מעשי וארוך טווח ליציאה ממעגל האלימות באמצעות מתן מענה ייחודי המתמקד בהעצמה כלכלית פרטנית וקבוצתית, ליווי ואימון אישי, שיקום תעסוקתי, בירור ומיצוי זכויות ופיתוח עצמאות כלכלית. בנוסף אנו מפעילות מרחב נשי שבועי שנועד לחיזוק הקשר בין המשתתפות ושיתוף בקשיים ודילמות. לאורך השנים ליווינו אלפי נשים מכלל המגזרים והאזורים והכשרנו מאות מתנדבות שיצרו יחד קהילה תומכת ומקדמת לנפגעות אלימות.

2019 - עמותת בית השנטי

עמותת בית השנטי משמשת כבית חם ומעניקה קורת גג לבני נוער בסיכון הנמצאים בסכנה מידית או עומדים בפני הידרדרות לאלימות פיזית, ניצול מיני, עבריינות וזנות. העמותה מסייעת להם לעצב את דרכם לחיים עצמאיים. בתקופת שהייתם זוכים ילדי בית השנטי למעטפת חינוכית וטיפולית רחבה הכוללת ייעוץ וליווי מקצועי, כך שיוכלו לגייס את הכוחות הטמונים בהם, להאמין בעצמם וביכולותיהם ולבחור בחיים.
מאז הקמתה עשרות אלפי בני נוער בחרו בחיים - ניצלו מחיי רחוב, למדו, התגייסו לצה"ל והשתלבו בהצלחה בחברה כאזרחים עצמאיים.
עמותת בית השנטי מפעילה שני בתים חמים- בית השנטי בתל אביב וכפר הנוער בית השנטי במדבר, ובקרוב צפוי להיפתח גם בית השנטי החדש בירושלים.

2018 - עמותת חיבוק ראשון

מדי שנה ננטשים מאות תינוקות במחלקות היילודים ובפגיות בכל בתי החולים בארץ. עמותת ‘חיבוק ראשון’ שמה לה למטרה לטפל בכל תינוק נטוש ובודד בבתי החולים בישראל, ולמלא את החלל הנוצר בהיעדר אם או אב, ולספק את הצרכים הרגשיים והקוגניטיביים החיוניים כל כך להתפתחותו התקינה של התינוק.

2017 - עמותת תודעה

העמותה שואפת לחברה בה התודעה הציבורית המאפשרת צריכת זנות ומתייחסת לא.נשים כאל חפץ נסחר למטרות מין, מפנה את מקומה לתפיסות ערכיות וראויות של זכויות אדם ושוויון , המכבדות את שלמות הגוף והנפש של שני המינים. בשנת 2010 זכתה העמותה באות נשיא המדינה על תרומתה למאבק בסחר בנשים ובזנות. העמותה מפנה זרקור לפניה השונים של תופעת הזנות, נזקיה ומעגלי השפעתה היא פועלת לשינוי התפיסות בקרב קובעי מדיניות ומקבלי החלטות ביחס לזנות בישראל העמותה מקיימת סדנאות והרצאות לנערים ונערות בבתי ספר, לנוער במצבי סיכון, לצוותים חינוכיים ולאנשי מקצוע, על מנת לצמצמם צריכת זנות וכניסה למעגל הזנות ומסייעות לשורדות ושורדי זנות. העמותה שותפה בקואליציה שמטרתה קידום חוק הפללת לוקחות זנות.

2016 - שנקר

פרויקט העיצוב המשותף של Co.Co והמחלקה לעיצוב אופנה במכללת שנקר. קבוצה רחבה של סטודנטים משנה ג’ משתתפת בקורס מיוחד שנקרא “יוצא מן הכלל” בהנחייתה של עידית ברק ואנה סולו. הקורס מבקש לבחון את הפער בין עיצוב קונספטואלי הנעשה במסגרת אקדמית לבין “העולם האמיתי” שבו הלקוחה והמעצב מנהלים דיאלוג שיוויוני לגבי רעיונותיהם, רצונותיהם וחלומותיהם.

2014 - כנפיים של קרמבו

תנועת נוער לילדים בעלי צרכים מיוחדים, יחידה מסוגה בעולם. התנועה מפעילה 35 סניפים ברחבי הארץ ומתכננת להקים סניפים רבים נוספים, מתוך אמונה שלכל ילד מגיע סניף קרוב לביתו. מעל 1,200 חניכים, בני שבע עד 21, נהנים היום מהפעילות, בעזרת כ-2,500 חונכים בני 14 עד 18, לצד צעירים בשנת שירות וסטודנטים. הפעילות מתקיימת פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים, במודל של חונכות אישית במסגרת קבוצתית. החונכים מגיעים לבתי החניכים ומלווים אותם לפעילות בסניף. כולם יוצאים נשכרים מכך: החניכים, שרוכשים לעצמם חברים וחשים שייכות, אהבה וגאווה; הוריהם, ששמחים בשמחתם וגם זוכים ל”הפסקה” של כמה שעות בטיפול האינטנסיבי בילדם; והחונכים שעוסקים בפעילות מאתגרת, משמעותית ומעצימה.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן