חיים יצירתיים הם הרפתקה, תהליך של חיפוש ושל דיוק אינסופיים, כשאת יוצאת לדרך, את רוצה לגלות עולמות ולכבוש אותם.

במקרה של ליאת הדס, היא הבינה שהדרך מובילה אותה חזרה הביתה, שכל מה שחיפשה, כל מה שיושב אצלה טוב וטבעי הוא בעצם כבר חלק מהדנ”א שלה ושל המקום בו גדלה ובשבילה הוא הבית.

בספרה החדש ‘חיים ים תיכוניים’, תמצאו לצד צילומים יפיפיים של אחד עשר בתים שתכננה ועיצבה, השקפת עולם ודרך חיים שלמה עם חיבור עמוק למקום, לאקלים, להיסטוריה ולתרבות, אורח חיים שהתעצב על ידי הקשבה עמוקה לטבע, תוך סנכרון עם עונות השנה והענקת חשיבות לחיי קהילה ומשפחה.

עבורה חיים ים תיכוניים מקדשים את ההנאות הקטנות, את השמחה שנובעת מחוויות חושיות, מטעמים, מצלילים ומריחות שעוטפים את הבית והחצר ומהאנשים הקרובים איתם אנחנו נהנים משפע שנמדד לא רק בחומר אלא בעיקר בחוויה.

הספר מחולק לפי עונות השנה, כשבכל פרק משולבים טקסטים, צילומים ותכנים שקשורים לחיים בבית ובגינה בעונה ואפילו פלייליסט נבחר, אשר אפשר לסרוק את הקוד שלו ולהאזין בזמן הקריאה.

אחרי שמונה שנים בהן כתבה וצילמה לבלוג שלה, היא מעידה שבשנה האחרונה העבודה על הספר הפכה למסע מופלא, כזה שדרש ממנה לרכז את כל המאמצים היצירתיים, ששאב את הזמן והנפש ורתם אליו את כל המשאבים, במשך חודשים ארוכים של כתיבה ומחיקה, חפירה וזיקוק, עד שהמורכב הפך למובן מאליו והספר התגבש ונוצר.

מרגש מכולם היה המפגש היצירתי עם נבחרת מרשימה של שלוש שפיות ושף שבישלו בכל אחד מהפרקים ארוחה עונתית צבעונית וטעימה וחלקו את המתכונים ואת החיבור שלהם לחיים הים תיכוניים, איתם גם אומן אפייה שמילא את הבית בריחות שמרים וקינמון, מאיירת שהיא גם  גננית ויצרה את הכפולות של ‘העונה בגינה’, וכוהנת לייפסטייל, שאירחה בביתה לשיחה על אוספים ואספנות.

התפיסה של ליאת שבית צריך לדבר אל כל החושים על מנת שיוכל למלא אותנו בהשראה ובאנרגיה, מקבלת ביטוי מוחשי וחושני בין דפי הספר שמלא בצבעים, ריחות וטעמים שהם חלק מחיי היום יום של כולנו ומבחינתה מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית והיא מקווה שהספר יעמיק את ההסתכלות של הקוראים על ביתם וייתן להם השראה להכניס אליו איכויות ים תיכוניות של חיים נינוחים, מלאים בהנאה, כמילות השיר – מפרטים קטנים, שמחות קטנות של יום חולין.

ניתן לרכוש את הספר בחנויות או באתר www.liathadas.com במבצע מיוחד ללקוחות קוקו. יש לציין קוד מבצע. הספר ישלח אליכן עם המבשם החורפי החדש לבית.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן