הדבר המלבב ביותר באביב, חוץ מזה שהוא מסמן את סופו של החורף, הוא לבלובה של הפריחה. ריח הפרחים, הצבעוניות שפושטת בשדות, בגינות ובוואזות בבית, ממלאים את הנפש ומאווררים את הרוח. וכל אלו קוראים לנו לצאת אל הטבע, להנות מההתחדשות וכמובן, להתלבש בהתאם. או במילותיו של תומאס הרדי

“נחכה לאביב בו ניתן לסבול הכל”

מכיוון שאיננו ידועות כאושיות רוחניות ופיוטיות, נעזרנו במרחבי הרשת שמספקים תובנות אמוניות כחול אשר על שפת הים. הנה הן, לצד פרשנות קלה.

“הרהורים כמוהם כפרחים: אלה שאותם אנו קוטפים בבוקר משמרים את כוחם ונשארים רעננים.” אנדרה ז’יד

חולצה לבנה לא זקוקה לסיבות. גדולתה בצחותה. אך זו גם נקודת התורפה – על מנת לשמור על תפארתה, עליה לשמר רעננות אין קץ. (זאת אומרת, מינימום כביסות ומקסימום חולצות לבנות).

הצבע הלבן מסמל תמימות, טוהר, אמונה ושלום. הוא מייצג ניקיון, כבוד וענווה. הפסיכולוגיה טוענת כי הוא צבע של התחלות חדשות, מנקה את הלוח. הלבן כמו נייר ריק המחכה להיכתב. אמנם לבן אינו מגרה את החושים, אך הוא פותח את הדרך ליצירת פתיחות של המוח למשהו חדש. מבחינה פיזיולוגית, הלבן מרגיע , יוצר פשטות, ארגון ויעילות בתוך התוהו ובוהו . הוא מנקה את הדרך קדימה. התכונה הבסיסית של הלבן היא שוויון. הוא רומז על הגינות וחוסר פניות, ניטרליות ועצמאות. לזה אנחנו דווקא מתחברות.

שיוויון, הגינות ועצמאות – הולכים מצוין עם חולצה לבנה.

“פרחים הם הדרך של האדמה לחייך”.  פתגם עממי

חולצה צהובה, בין אם צהובים פסיה או כולה, היא הצהרה. אי אפשר להתעלם ממנה, היא אינה מותירה עין אדישה לנוכחותה והיא כופה על הלובשת אותה לעטות התרוממות רוח ושימחה.

צהוב אינו צבע מתאים למצב רוח קודר. ממרחבי הרשת:

צהוב  הוא שמח, עליז ובהיר. מזכיר לנו חוסר דאגות, יום שטוף שמש, יום קיצי. 
הצהוב מסמל אופטימיות, אידיאליזם ותקווה,.הוא גם סמל של אומץ אישי וכוח את האינטלקט, יצירתיות, אושר וכוח שכנוע.

אופטימיות, אידיאליזם ותקווה זה ללא ספק אנחנו. לכי תקימי מיזם שיתופי, חברתי, כלכלי, שמתעקש להציע מודל כלכלי קפיטליסטי מתוקן בלי זה.

“ליד הנותנת פרחים נדבק קצת ריח ניחוח.” פתגם סיני

ורוד הוא צבע שנוי במחלוקת. סמן מובהק של נשיות רכה, מכילה. לא בטוח שמומלץ ללבוש אותו ביום בו צפוי מו”מ על אשראי בנקאי או בדיון עם המשקיעים שמזכירים לך שהם פה כדי להיפגש עם הכסף. אבל אם רוך ואהבה ליקום זה מה שמתחשק לך ללבוש, לכי על זה.

כה אמרו יודעי ח”ן: לורוד  משמעות של רוך ואהבה. ורוד הוא סמל של רוך ונשיות,

ורוד גם מסמל את האביב. ורוד הוא הצבע של צ’אקרת הלב . הוא מייצג אהבה ללא תנאי, אהבה שאינה דורשת דבר בתמורה. הוא צבע של ידידות ואחווה. הילה ורודה מסמנת איזון בין הרוחני והחומרי. איזון זה אנחנו. הרוחני התערבב עם החברתי, החומרי בדרך. וכל עוד ידבק בנו מעט ריח אביב ויפתח לנו את הצ’אקרות לצלוח את האתגרים במסע הקסום שלנו, נמשיך לצמוח בורדרדות.

“ישנם פרחים בכל מקום למי שרוצה לראותם.” אנרי מאטיס

תכלת זה בסדר תמיד. בסדר בחורף, בסדר בקיץ ובעיקר מסדר אותך להתייצב נחושה לנוכח היום ומטלותיו. סולידי אך לא נוקשה, יוניסקס במידה, ואם נפלה רוחך וגלומיות קוסמית מאיימת לזחול לחייך, זכרי שגם השמיים העכרוריים לעתים, לבסוף נפתחים בתכלת מאירה.

הרואים בצבעים אומרים כך: מבחינה פסיכולוגית, התכלת מייצג בהירות מחשבה ותקשורת. הוא מאפשר ביטוי עצמי, ומעודד אנשים להתכוונן לצרכים שלהם.

מבחינה פיזיולוגית, הצבע התכלת מרגיע את הרגשות וטוען את הרוח, ממריץ את רמות אנרגיה ומעודד מחשבה חיובית. הוא משדר רוגע ואצילות, מתקשר לשמיים ולאינסוף ועם זאת, זה צבע קר ששומר על דיסטנס. אוהבי תכלת מתאפיינים במחשבה בהירה, ערנות הנפש ופיקחות השכל, ויכולת הבנה רוחנית של העולם. בקיצור, אם את חפצה להתאפיין במחשבה בהירה, פקחות השכל ולהתכוונן לצרכייך – לבשי תכלת. אולי מה שמתחיל מבחוץ מחלחל פנימה. ואם לא, תהיי סתם יפה.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן