shira
היגע זמן שינוי. נופר גלפז סוגרת ופותחת. צילום: שירה ברויאר.

ביקור בגן החשמל ושיחה עם נופר גלפז התחברו לתהליך השינוי של שירה ברויאר.

באחד הבקרים, נפלטתי לרחוב לבונטין מהמזגן אחרי שהפקדתי בן בחופשגדול בסדנת קומיקס ב״מיגדלור״, אי של תרבות וטעם בדרום אלנבי. שכונת גן החשמל, עשור אחרי שהיתה ההבטחה הלוהטת של סצינת המעצבים בעיר, נראתה כמו פאזל לא גמור. חלקים עשויים בקפידה לצד חלקים נטושים או משתפצים, טרטור דחפורים ופיסות קטנות ומטופחות של שקט. נכנסתי לחנות של נופר גלפז. אחת מקבוצת מעצבי גן החשמל שהתמקמה באיזור לפני אחת עשרה שנה. ״אני סוגרת את החנות היא אמרה. אבל פותחת מקום חדש שיהיו בו חוגים של תפירה ומלאכת יד. לילדים ומבוגרים״. הו, הקלה, לרגע חששתי שהנה סימן להתפוגגות החלום, להפוך את גן החשמל לגן פורח. 

״דווקא קרה משהו מקסים בשכונה, מסבירה גלפז, לאט לאט נבנתה הזהות של האיזור די מכלום, שילוב בין ישן וחדש, ערבוב של טכנאי מקיסרים, חנוית של מעצבות צעירות, בתי קפה מדליקים ואוירה של עשייה, של חולין…בשנה האחרונה מצאתי את עצמי מתרחקת מהמקום שבגללו התחלתי. מלעבוד עם הידיים וליצור. התעסקתי בדברים שרחוקים ממה שגורם לי להיות מאושרת ומסופקת. במיליון פרטים שקשורים לניהול העסק .רק כשהייתי צריכה לשבת ולתפור כפתור או לגעת בבדים, הרגשתי שאני חוזרת למקום הנכון עבורי״.

גלפז (44) בת קיבוץ מעגן מיכאל, בוגרת בצלאל במגמה לעיצוב תעשייתי אומרת שהיא הרגישה שהגיע זמן לשינוי. באנגלית זה נשמע טוב יותר .it’s time for a change .משפט מסרט כלשהו שאימצתי. כן, איטס טיים פור א צ׳יינג גם בשבילי. גם אני בתהליך של סגירת מקום מסוים ופתיחת מקום חדש. סגירת הטור הזה, שנכתב כמעט מדי שבוע במגזין של co.co. ופתיחת דלת לפרויקט כתיבה שפרטיו יתבהרו בהמשך. כן, אני אוהבת לעקוב אחרי תהליכים, פנימיים וחיצוניים ולשים את האצבע כשמבשיל הרגע לשינוי. זו הזדמנות להודות כאן לשותפותיי צפרא פרלמוטר ודליה קפוזה ולשותפי קובי ויזל, אבי עובדיה ומיכה שעושים את הבלתי יאומן ומבססים בנחישות ועקביות, למרות צמצום המשאבים, חברת אופנה שחותרת לשינוי חברתי וכלכלי. תודה גם לכל העובדות החרוצות והמוכשרות לאורך כל תקופת התהוותה של co.co. מתחילת הדרך ועד היום. תודה  לקוראים ולקוראות, לשותפות וללקוחות. נעמתם לי מאד. ובינתיים..להתראות.

 

 

חדש בחנותלחנות

8 תגובות על “טור אחרון, בינתיים

  1. ניקי(נחי..) אומר:

    לאאאאאא…! אתגעגע לזרימה הענוגה, לראש , לצבע שהבאת. בהצלחה באשר תלכי

  2. דנית אומר:

    ברכות על ההתחלה החדשה.
    סקרנית לראות איפה תהיי ומה תעשי. ואין לי ספק שזו תהיה הנאה והצלחה בשבילך.
    בינתיים ממשיכה ליהנות מפרויקט Co. Co שלא ייגמר לעולם….

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן