עצמאות היא דבר נפלא. עצמאות המחשבה, עצמאות היצירה, עצמאות כלכלית.
את כל אלו הצלחנו ליצור על בסיס העבר. בזכות מה שהבאנו איתנו משם, בגלל מה שהתעקשנו לבנות, ולקיים ולשמר, כפועל יוצא ממה שהנחילו לנו ואנו מעבירים הלאה, לאור מה שחלמנו והגשמנו.

כי בלי הומור שחור והומור עצמי קשה היה לייצר הומור כחול לבן בריא.

לעשות יותר עם פחות זה אנחנו. עשינו יש מאין. אבל כדי להמציא את הטפטפות, תפארת הטכנולוגיה החקלאית צריך היה להשקות הרבה שדות ולטפח חקלאות מצויינת, בהתרגשות משתילי הכותנה שלבלבו, גם כשהיה נראה שחקלאות היא לא אקזיט אלא אהבת האדמה.

ים המלח, הוא תבנית נוף מולדתנו. צורתו נצרבה בנפשו של כל ילד שלמד לצייר את מפת הארץ. הוא ערש הטיולים השנתיים, הזמר העברי במיטבו, הפלא שקיבץ אליו גלויות. האם יתכן שבעתיד יהיה נחלת העבר?

אנחנו אוהבים לנסוע לחו”ל כמו אסירים שיוצאים לחופשי, אבל מתרגשים למראה חופי תל אביב  הנשקפים בחזרה הביתה. כי אחרי הכל העיר הזו, החוף הזה, הנוסטלגיה שהיא מקפלת בחובה, ההווה התוסס והחופשי, היא העיר של כולנו.

החולצה הכחולה היא לא באמת חולצה. היא תמצית הסולידריות, המחוייבות האישית, השיתוף, השיוויון, הקהילה. היא זו שלבשנו כשציוו עלינו “עלה והגשם!” ובעוז רוח, ללא פקפוק הבטחנו “עלה נעלה!”. החולצה הכחולה היא בסיס הערכים כולם.

הצווארון הכחול של שומרי הסף. בעיקר בימים אלו .

חשוב שנמשיך ללבוש כל אחד ואחת את החולצה הכחולה שלו. כדי שנוכל להמשיך ולחגוג עצמאות עוד שנים רבות.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן