משי, חיוך, שיזוף ופרח בשיער הם רק חלק מרשימת הדברים הסקסים מנקודת מבטה של שירה ברויאר. לכבוד חג האהבה, כמה מהתובנות שעלו מהשאלה ‘מה נחשב סקסי בעיני גברים’?


מריון קוטילארד בשמלה עם מחשוף גב

היה רגע אחד, לפני כשבועיים בתוכנית ‘משחקי השף’ ובו אסף גרניט טעם מנה שהוגשה לו, עצם את עיניו ומילמל משהו על הטעם שמעיף אותו לפאריז ולנשים בשמלות וסנדלי העקב שמטופפות להן שם על המדרכות.
כן, אין לדעת מתי זה יפתיע. התיאור מלא הערגה לפריט הסקסי בעיני הגבר שעד אותו רגע חשבת שאין סיכוי שיבדיל בין שמלה לחצאית. הו, אלו דקויות אבחנה מרגשות! איזו תשומת לב לפרטים שחשבת שרק נשים רואות. מגע הבד, הצללית, נקישת העקב או הדרך בה אספת את שיערך.לכל גבר מסתבר, יש את הפריט הנשי המסוים שמשחרר ממנו את המשורר שבו.

14 שנה לפני שידעתי את כל מה שאני יודעת היום, הכרתי את בן זוגי והסתבכתי מול הארון בנסיון להתלבש באופן שלא יגרום מבוכה לאף אחד מאיתנו. הביטחון הרעוע שלי התרסק מהמחשבה שאתלבש לפגישה באופן שיראה מתאמץ מדי או סתם משעמם. לכי תדעי אם הגבר שזה עתה הכרת הוא טיפוס של ג’ינס וטי שירט או של שמלות וחצאיות? בסוף פתרתי את העניין בראיון מקיף שביקשתי לערוך אז בעיתון ‘הארץ’ בו עבדתי. העורכים (אודי אשרי ז”ל וסגנו יבדל לחיים ארוכים עמית שוהם) שמחו לארח בין דפי המוסף שבעה גברים (בינהם הגבר החידתי שזה עתה הכרתי) שנענו להזמנה לענות על השאלה “מה נחשב סקסי בעיניהם?“ הגברים, בגילאי 30-50, רווקים ונשואים, מתחומי ההיי-טק, הטלביזיה והפרסום, המתמתיקה והתיאטרון, נשאלו מהו הפריט שעושה להם את זה בסיטואציות שונות. בסוף התהליך, היו בידי שבע תשובות שונות לכל אחת מהשאלות.

לשאלה מה נחשב סקסי כלבוש בבית למשל, קיבלתי תשובה כזאת: “לא טרנינג אבל כן מכנסיים רפויים שיושבים נמוך על המותן ונקשרים בשרוך עם טי שירט קצרה” בעוד שלשאלה מה סקסי ללבוש לטיול של אחר הצהריים בעיר נחלקו הדעות בין “ג’ינס וטי שירט צמודה” ל”שמלת קיץ פרחונית אורירית בגוונים עדינים”. ולמסקנות: בגדול, רוב הגברים נמצאים בקונפליקט מתמשך באשר לבגדים. הפיתוי טמון באפשרויות: אם מישהי נראית זמינה מדי וקלה להשגה זה כבר לא מושך. מה שהסתבר כקונסזוס זה שהכי חשוב להתלבש מתוך התחשבות בנתונים הגופניים ובסיטואציה. גם גברים שלא מתעניינים בלבוש יידעו להעריך השקעה ותשומת לב לפרטים. זה יעיד בעינהם על מקוריות, טעם טוב, איכות וגיוון או כמו שניסח זאת אחד מהם: “הדרך בה אשה מתלבשת יכולה לספר לי עליה הרבה”.

“אופנה לא משנה לגברים, אבל אם אשה אופנתית זה נותן לגבר אינפורמציה שהיא עירנית, משקיעה ואכפתית, שיש מי שמשקיע בה כי היא קנתה את הבגדים בשנה האחרונה, וזה מעורר את הגבר להעיף בה מבט נוסף” חידד באותה כתבה גם הפרופסור יוחנן פרס מהחוג לסוציולגיה באוניברסיטת תל אביב. “האשה האופנתית לא תקסום לכל אחד, אבל היא תעביר לגבר שורה של מסרים: אם היא נועזת, פתוחה, מעודכנת וניתנת להשגה. כולנו נדחים על ידי מוזנחות, כי כשגבר רואה אישה מוזנחת הוא מסיק אינטואיטיבית שאף אחד לא רצה להשקיע בה” סיכם הפרופסור.

השאלה מה גורם לנו להמשך לדברים מסוימים, האם אינטואיציה עתיקת יומין או מודעות המושפעת מהתרבות בה אנו חיים, טרם הוכרעה אבל במרוצת השנים אספתי את הפרטים שנחשבים בעיני סקסיים והם תקפים מעבר לאופנה ומייצגים את נקודת המבט הנשית והאישית שלי, ואלה הם:

חיוך – הוא הפריט הסקסי ביותר שניתן ללבוש והוא לא קשור לגיל, מידה או תקציב.
ביאנקה ג’אגר מחייכת ביום נישואיה למיק ג’אגר

שיזוף ופרח בשיער – קצת שיזוף עושה תמיד מצב רוח טוב וזה כשלעצמו כבר סקסי שלא לדבר החושניות הטמונה בפרח אקזוטי בשיער. קרוליין ממונקו אי שם בשנות ה70

רמז – מחשופים לא חייבים להיות בוטים, מספיק רמז קל.
מוניקה בלוצ’י מרמזת.

משי – קומבניזון משי חלקלק, תחתוני משי, פיג’מה, חולצה…מגע המשי מעורר חושניות. אומה טורמן בקומבניזון משי.

גופיה לבנה – הפשטות והניקיון שמשדרת גופיה לבנה סקסית, בעיקר אם היא מונחת על האישה הנכונה. אנג’ליקה יוסטון בצילום של אנני לייבוביץ’.

אלגנטיות – אלגנטיות סקסית כשהיא קלאסית ועדיין רעננה ולא נוטה להידור ופאר מעיקים. סופיה קופולה מדגימה איך עושים זאת נכון.

טבעיות – תחושה טבעית קלילה של בד כותנה במפגש עם העור סקסית. כשמדובר בחולצה גברית, הסקסאפיל נותר על זמני. מג’יין בירקין בשנות ה60 משמאל ועד היום בצילום מימין.

נוחיות –הצרפתים אומרים שחשוב שאדם ירגיש נוח בתור העור של עצמו. חשוב להרגיש נוח גם בתוך הבגדים. בתנאי שהם מונחים יפה על הגוף ומחמיאים. הלן מירן מרגישה בנוחיות.

חדש בחנותלחנות

תגובה אחת על הפוסט “סקסי בעיניך?

  1. מיכל שפירא אומר:

    שירה ברויאר יקרה מה שסקסי באמת זה ששלוש נשים חזקות ושוות מקימות מיזם כמו שהקמתן. מה שהכי לא סקסי בעולם זה למחזר ציטוט אומלל שוביניסטי ופתאטי של פרופסור יוחנן פרס שמהותו הוא אשה סקסית היא אשה מוחזקת על ידי גבר. ואגב מבין כל התמונות היחידות שסקסיות באמת בעיני הן סופיה קופולה המהממת שלא זקוק למבטים פתייניים ולחשיפת ציצי וגם לא לחתונה כדי להיראות סקסית.והלן מירן שמוכיחה שלסקסיות אין גיל.

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן