עוד יומיים תחול עליה במכירת תפוחי האדמה והמרשמלו, האוויר יתמלא פיח סמיך ומדורות יידלקו בכל רחבי הארץ במסגרת חגיגות היום ה-33 לספירת העומר. מבלי להיכנס לסיבות לחגיגות, ולנזק האקולוגי שאנחנו מעניקים ברוב אדיבות לכדור עליו אנו חיים, יעל רוזנולד יניב רוצה להתמקד רגע בכל הקטע הזה של מדורות, שבמקור שימשו בכלל כאמצעי להעברת מסרים א-וורבליים בין בני אדם, ולהציע – במקום מדורות, פשוט תתלבשו. הבגדים שלכן הם דרך בטוחה הרבה יותר לכך שייקלטו אתכן היטב.

לפני מספר ימים, הסעיר ראש ממשלת קנדה, ג’סטין טרודו, את הרשת. הוא לא הודיע על הוצאת סירופ המייפל אל מחוץ לחוק, גם לא לימד אותנו דרך נוספת אל פמיניזם מודרני, לא הייתה שם גם פטרוזיליה שהעיבה על חיוכו הבוהק. מרבית האנשים לא הסתכלו אפילו על החיוך בסיטואציה המרעישה. ראש ממשלת קנדה נפגש עם ראש ממשלת אירלנד. שניהם לבשו את החליפות האפורות הייצוגיות שלהם. הדגלים היו מגוהצים למשעי, והספות בגובה דומה. הטוויסט בעלילה? ג’סטין טרודו החליט לגרוב גרבי STAR WARS. והם אפילו לא היו זוג, פשוט שני גרביים באותה תמה גיקית, צבעונית ומפתיעה.

גרופיז נלהבים של טרודו יכולים להצביע על כך שכבוד ראש הממשלה עשה בילד-אפ מהודק להפליא של סטיילינג גרביים לאורך פרק זמן לא מבוטל בכלל. ראש ממשלת קנדה, אחד שמוקף בסוללת סטייליסטים ויועצי תדמית, לבטח בוחר בחירה מודעת היטב כאשר הוא מצהיר את אותן הצהרות קטנות של מטה.

בפירמידת הצרכים של מאסלו, ממוקמות הגרביים של ג’סטין טרודו בפרט, והבגדים שלובשים גם אנשים רגילים אחרים, לכל אורך שלבי הפירמידה. הם הופכים אותנו מותאמים בצורה טובה יותר לסביבת המחיה שלנו (נגיד, לקור הקנדי), חלקם מספקים ללובשיהם הגנה (מפני אש, למשל, או שפשופים לא נעימים כאלה בקרסול מהנעליים), הם מסייעים בשיוך חברתי לקבוצה מסוימת (חובבי סטאר וורז, לדוגמה), מעצימים את המתלבשים המצטיינים בעיני עצמם ובעיני הסביבה (ריספקט, כבוד רה”מ), ושיא השיאים, בשפיץ של הפירמידה – הצלחה, ביטוי עצמי, יצירתיות. כן כן וכן, גרביים משובחים שכאלה.

אבל בואי לא נעצור כאן, אל תשאלי – “מה הבגדים שלי יכולים לעשות עבורי?”, שאלי – “מה הם מספרים עליי לעולם?”

כשליידי גאגא בחרה להלביש את חבורת רקדניה בסגול, בהופעתה במהלך טקס פתיחת הסופרבול בתחילת השנה, היא בחרה בחירה מודעת שצועקת את ערכיה – שיוויון והגנה על זכויות קהילת הלהט”ב. רטיות העיניים המשולשות בהן התקשטה הליידי הן מחווה לסמל הקהילה הגאה משנות ה-70 וה-80. ולבטח לא את כל המסרים החבויים הבנו עד הסוף.

בתקופה הנוכחית, שמסתמנת כ”עידן האינדיבידואל” ניתן לראות פריחה מחודשת של ההוט קוטור. לאחר כמה שנות עדנה למינימליזם ולמראה ה”נורמקור” (“להיראות כמו כולם”) שנצפה ברחובות האופנתיים לפני כשנתיים-שלוש, ניער את עצמו עולם האופנה והחל להציע שוב עבודות-יד סיזיפיות משובחות, לצד טוויסטים אירוניים מודעים על סמלי סטטוס להמונים.
פאשניסטות מגחכות קלות למראה האינטרפרטציה של בלנסיאגה על תיקי השק הכחולים של איקאה, קולקציות הגברים של ורסאצ’ה ופראדה לקיץ 2017 חשפו גרסה מעודכנת לסנדלי שורש, ובמסגרת אירועי שבוע אופנת ההוט קוטור הפריזאי בקיץ הקרוב, עומד להיות מוצג מפגן ראווה של ממש, בדמות התערוכה הגדולה ביותר שידע עולם האופנה, לרגל חגיגות 70 שנה לבית האופנה של דיוראישיותך המורכבת כולה, תוצר של מכלול תכונות, התנהגויות, רגשות, הרגלים, ערכים והשפעות גנטיות וסביבתיות, באה לידי ביטוי בסממנים החיצוניים אותם את בוחרת להציג לעולם – AKA – הבגדים שלך.

כפי שהיטיבה לסכם המגה-פאשניסטה, מיס פיגי – “לעתים, כאשר איני יכולה להיענות למסיבה שאליה רציתי ללכת במיוחד, אני שולחת פתק קטן ובו פירוט הבגדים שהייתי לובשת אילו באתי

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן