שירה ברויאר מנסה לתפוס בזנבה החמקמק של המהות הקולית ומבררת מה קולי בעיני המעצבת ביה רמר…

שמלת פריגור בכחול מכובס, פשטות קולית לקיץ. צילום: שירה ברויאר.

על מה אני מדברת כשאני מדברת על cool ? על צורות, צלילים, צבעים וטעמים.
על איכות מסוימת, סגולה. נולדים אתה ואפשר גם ללמוד לזהות אותה ולפתח אותה, כמו טעם נרכש. Cool זה לא מה, זה איך. Cool זה תמיד אמיתי, אותנטי, בחיים לא מזויף. זה ישיר. רגוע, לעולם לא גס. cool זה לפעול במקום להגיב, זה פתוח, כיפי ומגניב.

מקבץ קולים: פטי סמית ורוברט מייפלתורפ, סטיבי ניקס, דבי הארי, קייט מוס, ג’יימס דין, סטיב מקווין

מקור המילה cool בא מאפריקה בה נדיר למצוא אדם השומר על מצב “קריר” בלהט החום.
שיקספיר השתמש ב cool במחזותיו לתאור קור רוח ורוגע ובשנות ה40 , לגמרי לא במקרה, הוטבע השם “cool ג’אז” לסגנון המרגיע שפיתח מיילס דייויס. כשהייתי בת עשרה קראו ל-cool גזעי .

שיא הקוליות: קלינט איסטווד כבלונדי ב”טוב הרבע והמכוער”.

פיסגת הקולית עבורי מגולמת בדמותו של קלינט איסטווד כ’בלונדי’, ב”טוב הרע והמכוער”. בלונדי נשאר קול גם כשהכל מגיעה לנקודת רתיחה, הוא לא מגיב, הוא פועל ממקום בטוח, אף פעם לא מלחץ. בהבדל זה, טמון סוד הקוליות.

ביה רמר בביקור מולדת. צילום: שירה ברויאר.

ביה רמר, קולית מלידה למרות שהיא האחרונה שתעיד כך על עצמה (כי חלק מלהיות קול זה להמנע מכותרות מיותרות) היא מעצבת בגדים וחברה יקרה. מאז העברנו שבוע באוהל על החוף בסיני בשמורת ראס-אבו-גלום אי שם בסוף שנות ה90 יחד עם בעלה והבנות, שלי ושלה, אני משתדלת בכל ביקור מולדת שלה, להתחמם לאורה של הקוליות שהיא מפיצה סביבה. בשבוע שעבר היא הגיעה לביקור מולדת מלוס אנג’לס, בה היא חיה ועובדת כבר יותר מעשור. זו הזוית שלה לשאלה מה זה cool?

עיצובים של ביה רמר

מה זה cool בשבילך?
“cool זה אדם שממציא את הסטייל שלו מתוך עצמו. הוא מעיז לעשות דברים קצת אחרת. זה לא חייב להיות
רעשני או ססגוני אבל עם אופי לא קונבנציולי. קול זה פשוט אבל עם טוויסט. למשל מי שהתחיל בזמנו ללבוש חולצת טי הפוכה עם התפרים בחוץ או ג’ינס עם קרוע, היה cool.”

מי cool בעיניך?
“לני קרביץ, כי הוא מעיז אבל גם שומר על פשטות. גם אן דמולמסטר היא קולית”.

תארי הופעה קולית לערב …
“שמלה שחורה קטנה אבל במקום עקבים צפויים לצרף לה נעליים שטוחות או נעלי התעמלות או כובע מדליק, אביזר מעניין, משהו ששובר את המסורתיות. משהו שנראה כלאחר יד, לא מתאמץ אבל שהושקעה בו מחשבה. גם להתלבש באופן לא צפוי לסיטואציות מסוימות יותר מדי או פחות מדי יכול לייצר הופעה קולית. להתלבש בבגדים צמודים מדי זה לא cool כי דווקא בגדים שמדגישים את הגוף במרומז, מעוררים סקרנות ויותר קוליים.”
הבגדים שרמר מעצבת בסגנון בוהו שיק לחברת jonnywas.com , בה היא שותפה עם עוד שני שותפים הם קוליים מסוגם, עשויים בדים רקומים, רכים . משהו בחומריות שלהם מרגיש cool וגם הגזרות הנינוחות משלימות את האוירה. בקולקציית הקיץ של .co.co נסינו בקבוצת דגמי ה cool מויסקוזה שטופה ומכובסת לייצר אוירה קולית, כיפית ונינוחה בסדרת השמלות, גלביות טישירטים וגופיות תואמות.

שמלת בילבאו מקבוצת ה cool מויסקוזה שטופה בגוון טבעי. צילום: שירה ברויאר.

[etheme_btn title=”בואי לראות מה Cool” url=”/products-page/” class=”” big=”0″ active=”1″]

חדש בחנותלחנות

5 תגובות על “על מה אני מדברת כשאני מדברת על cool?

 1. אורלי אלון אומר:

  כבר שנים שאני קונה נאמנה שלה מאז ימי נוה צדק ועד בקשה מחברה שמכירה אותה להביא לי כמה פריטים.פה בארץ היתה אישה שמכרה פריטים של ביה במחירים מוטרפים וכך רק יכולתי לצפות למשלוח מחול

 2. שרי סימן טוב אומר:

  ביה היתה קולית עוד לפני שהכרנו את המילה הזו… זוכרת אותה כנערה, גוזרת ומעצבת, והיינו ילדות משתאות מול “הסגנון” שלה. יש לה טביעת אצבע מיוחדת שלה, ואיזה יופי לראות שזה נשמר…

 3. רותי אומר:

  cool זה גם לא להיות מתנשא, לא חוכמה להיות coolבבגד שעולה אלפים או אפילו מאוד רבות.
  מבחינתי ברגע שביה כבר לא מוכרת במחירים שאני יכולה להסתכל בראי ולהודות בפני עצמי שזה הסכום שרשמתי עבור בגד (לא איזון תקציב המדינה), אז זה כבר לא cool/

 4. לימור חיה אומר:

  ביה מעצבת גדולה קולית אמיתית שהרקמות שלה מרהיבות בהצלחה

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן