שיחות מהברזייה, על מה דיברנו השבוע בהפסקת הצהריים

והפעם, לכבוד שבוע הספר, חמישה ספרים שחברי הצוות קוראים בימים אלו לפני השינה

1778101-5


צפרא: סוס אחד נכנס לבר | דוד גרוסמן

כתר
הופעת סטֶנדאַפּ במרתף בנתניה הולכת ומשתבשת והקהל שבא לבלות ולצחוק נדהם לקבל הופעה מסוג אחר לגמרי. האנשים היו עוזבים ומורידים את אמן-הסטנדאפ מן הבמה, אלמלא נמשכו להציץ לגיהינום של אחר. הסטנדאפיסט דוֹבָלה גִ’י, הפכפך ומקסים, חושף בערב הזה את השריטה של חייו – הבחירה הגורלית שנאלץ לעשות בין שתי נפשות קרובות.

1232132


דניאלה: שלוש קומות | אשכול נבו
כנרת זמורה ביתן
אשכול‭ ‬נבו‭ ‬נוטל‭ ‬הפעם‭ ‬את‭ ‬הז‭’‬אנר‭ ‬הקלאסי‭ ‬של‭ ‬הווידוי, ‬צולל‭ ‬עמו‭ ‬אל‭ ‬זרמי‭ ‬המעמקים‭ ‬של‭ ‬החברה‭ ‬הישראלית‭ ‬ומוכיח‭ ‬שוב‭ ‬את‭ ‬כישרונו‭ ‬המזהיר‭ ‬למשוך‭ ‬בחוטי‭ ‬הסיפור‭ ‬ולהאיר‭ ‬את‭ ‬הפינות‭ ‬הנסתרות‭ ‬ביותר‭ ‬בנפש‭ ‬האדם‭.‬
שלוש‭ ‬קומות‭ ‬הוא‭ ‬ספר‭ ‬מסחרר, ‬המשליך‭ ‬את‭ ‬גיבוריו‭ ‬שוב‭ ‬ושוב‭ ‬לתוך‭ ‬מלכודות‭ ‬מוסריות‭ ‬ומזמין‭ ‬את‭ ‬הקורא‭ ‬לשאול‭:‬
מה‭ ‬אני‭ ‬הייתי‭ ‬עושה‭ ‬במקומם‭?‬

r_cover_1195


מיכל: העלמה מקזאן | מאיה ערד

חרגול
בספרה החדש, ‘העלמה מקזאן’, מספרת מאיה ערד סיפור פשוט לכאורה – שמסתבך והולך, ונשזר במעין סליל כפול של עלילות. זהו ספר שנכתב בידי אמנית של פרוזה: מהלך מוליך למהלך, הפתעה להפתעה. בדייקנות ובחמלה עוקב הרומן אחר סדרה של אהבות וכמיהות שאינן מצליחות להתממש. לא מומלץ לרווקות בעלות לב חלש ולנשים מתחת לגיל 40 בכלל….

image_pearls_in_daylight_master

עדי: פנינים לאור יום | סביון ליברכט
כתר
בפנינים לאור היום מכנסת סביון ליברכט שורה של דמויות, שחלומותיהן מתנגשים בעוצמה במציאות, ובלית ברירה – מתעצבים מחדש. ליברכט בוחנת את היחסים הסבוכים והדינמיים שבין מרכז לשוליים. גיבוריה חוצים שוב ושוב את הגבולות הגלויים והסמויים המסמנים את הפריפריה על שלל סוגיה – פריפריה גאוגרפית, חברתית ורגשית. מה שממתין להם בצידו השני של הגבול – בין אם חצו אותו מרצונם ובין אם אולצו לעשות זאת – מטלטל אותם ואת הקוראים כאחד.

עטיפה_-_שתיים_דובים3

דליה: שתיים דובים | מאיר שלו
עם עובד
בשנת 1930 התאבדו במושבה שלושה איכרים. אך בניגוד לרישומי הוועד ולמסקנותיו של השוטר האנגלי, ידעו אנשי המושבה שרק שניים מהמתאבדים שלחו יד בנפשם, ואילו המתאבד השלישי נרצח. שבעים שנה חלפו. רותה תבורי, מורה בבית הספר התיכון של המושבה, כותבת ומספרת על הרצח ההוא ועל הגברים של משפחתה – סבה, בעלה, אחיה ובנה – אותם היא אוהבת, עליהם היא כועסת, אליהם היא מתגעגעת ולהם היא מנסה לסלוח. היא כותבת ומספרת על ידידות בין גברים, על אהבה ובגידה, על נקמה וכפרתה.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן