לראש השנה מאז ומתמיד מעמד חגיגי מיוחד. ריח של התחדשות באוויר, הסתיו מפזר ניחוחות של עגמומיות רומנטית, כולם מאחלים זה לזה בריאות טובה, הצלחה, ושלל ברכות של תקוה. השנה יותר מתמיד מייחל עם ישראל שתיכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה.

השנה צריך לגייס הרבה תעצומות נפש על מנת לגייס אופטימיות ולהאמין שפה בארץ חמדת אבות תתגשמנה כל התקוות.
פתחנו את CO.CO לפני כעשר שנים בעקבות מחאת האוהלים של קיץ 2011. אותה תנועה ספונטנית של צעירים שיצאה נגד יוקר המחיה, דרשה צדק חברתי, האשימה את ראשי המשק והכלכלה בכך שהפכו את החיים ליקרים מנשוא – בעיקר עבור מעמד הביניים, זה שמשרת את המדינה מינימום שנתיים ומשלם מיסים.

אותה מחאה עוררה אותי לחשוב על החזון של CO.CO – מין ניסוי כלכלי שמציע דרך אחרת להקים עסקים, לייצר מוצרים ולהרוויח כסף. חזון שיתופי, שוויוני, שפותר לא מעט רעות חולות אך סובל מ”פגם” אחד – הוא נוגד את התפיסה הקפיטליסטית שמקדשת צמיחה ומיקסום רווחים (כמעט) בכל מחיר.
בדרך הקשה גילינו שערכים מייצרים גבולות, מכתיבים תהליכים, מעמתים את הארגון עם המציאות, אבל לאחר שנים של התמדה סיזיפית, CO.CO היא ארגון משגשג ומקיים. ניסוי מעבדה מוצלח.

המחאה לצדק חברתי נמשכה על פני 7 שבועות, בעקבותיה הוקמה ועדה ממשלתית מה שהבטיח את התפוגגותה. כעבור 12 שנה, בקיץ 2023 הוכתרה מדינת ישראל כמדינה היקרה במדינות ה OECD.

את ראש השנה 2023 יחגוג עם ישראל לאחר 37 שבועות של מחאה אזרחית למען הדמוקרטיה, כשנדמה שכל מה שהיה מובן מאליו שוב איננו, הבסיס החברתי המשותף מאותגר באמצעות 225 הצעות חוק שמבהירות היטב שכמעט שום דבר הוא לא בסיסי ולא משותף.

אז איך ממשיכים? איש איש/ה בדרכו – מה שברור זה שלוותר על הדרך שנסללה בדם ויזע זו לא אופציה לפחות מבחינתנו. אם לפני עשר שנים אווירת הייאוש הביאה אותנו להקים וליצור (את CO.CO) הרי שעתה, החלטנו להילחם בפחד מאובדנה של המדינה באמצעות….. שיפוץ! כן כן! כי מי זו המשוגעת שמשקיעה בימים כאלו הון בעדכון פני החנות? רק חברה שמאמינה שיהיה טוב והיא תמכור מלא ותצליח להחזיר את ההשקעה.
החל מהיום ועד ה 10/10 מתחם החנות באפקה יהיה סגור לרגל שיפוצים.
אומרים שכל מה שצריך זה לזרוק את הכובע מעבר לגדר כדי להכריח אותך להתגבר על הפחד והקושי לעבור אותה. אנחנו החלטנו לזרוק את כל המלתחה אל מעבר לשיפוץ שתספק לנו שביבים של תקווה.

ועד ה 10-באוקטובר נתראה בחנויות הביתיות ובאתר.

שנה טובה

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן