ramaPicכמה סמסים, עוד כמה מיילים ושיטוט אחד באתר שלה גרמו לי לרצות להצטרף לאחד מטיוליה של רמה אמיר, שותפה 566. צמודה לכלבתה אמילי היא מחפשת ומוצאת אוצרות מהטבע, משתמשת בהם להדפסה אקולוגית (ההסבר בפנים) שמהתוצרים שלה כולנו יכולות להינות. 

מגלה בת כמה?
למה לא. 48 וחצי. תמיד אתגאה בגיל שלי, אנחנו מחכימים עם הזמן.

מאיפה?
הרצליה. יש לנו בית בציביון אקולוגי, עברנו לכאן מתל אביב לפני כ-13 שנה.

משהו על המשפחה
אלמנתו של יובל אמיר, אדריכל אקולוג ראשון בישראל. 5 שנים ועד סוף החיים עם ישי, בן זוג מיוחד ומקסים. שתי בנות: בת 22, המטיילת כרגע בדרום אמריקה, עכשיו בבוליביה, ובת בתיכון בכתה י”ב, שרוקדת בסטודיו למחול ואמילי, הכלבה המופלאה שלי, שהיא החברה הכי טובה שלי. איתה אני אוספת את חלקי הצמחים לעבודה שלי ב Amirama.co

איפה היית ומה עשית?
לפני שלוש שנים עזבתי את תחום חווית משתמש, בו עבדתי המון שנים, והחלטתי שעכשיו אני רוצה לגעת בחומרים עצמם. מאז ומתמיד התרגשתי מחומרים, צבע, טבע, והשילוב עם אקולוגיה. בגדים הם לא רק כסות,לבוש זו הצהרה, ולכן כבר עשרות שנים אני שומרת כאוסף בגדים בעלי טקסטורה מיוחדת, גזרה אחרת, בגדים צבועים וכו’. השילוב בין כל אלה הביא אותי לעסוק בהדפסה אקולוגית.
אני חוקרת ולומדת מזה כמה שנים את תחום ההדפסה האקולוגית ומפתחת טכניקות ייחודיות שלי.
המוטו: עונת השנה ומה שהיא מביאה עמה, סוג הצמחים והאדמה במקום האיסוף, שימוש בupcycle   (מוצרים שכבר יצאו משימושם הראשוני), שימוש בבדים טבעיים או ממוחזרים כמו פשתן, משי ועוד.
עבודת היד היא one of a kind , ומתקיימת בין חלקי הצמח כולל שורשים, קליפות, ניצנים, פרחים ועלים, וכן מינרלים ומתכות לא רעילות על בדים, חולצות, שמלות ועוד.
לכל מוצר שלי סיפור משלו. יש כאלה שנולדו מאיסוף בטיול יומי עם אמילי כלבתי ומציאת חלקי מכונית פח ישנה. יש שהם תוצאה של טיול מרוחק למערה בגליל ושילוב עם חלודה ממכונת התפירה של אמי.
התוצאות של ההדפסה האקולוגית הם מקורות ההשראה שלי לעיצובים דיגיטליים, שלהם שימושים בעולם העיצובי הרחב. כך אני סוגרת מעגל עם תחום העיסוק ממנו הגעתי והוא interface design.

מה כתוב על כרטיס הביקור הדמיוני שלך (בלי צניעות בבקשה)?
Eco Designer – limited edition by Marni/vivienne westwood/Hermes

ואם היה לך כרטיס באתר שידוכים?
לא יהיה לי כרטיס שכזה

מה השפיע על הטעם שלך?
הטבע בכבודו ובעצמו. שיהיה הכי נוח כי זה הכי נכון, רצוי בדים טבעיים כדוגמת כותנה או פשתן, שהוא הבד האהוב עלי מכל. זה הצמח שממנו מייצרים יותר מוצרים מכל צמח אחר. 

הכי אוהבת ללבוש?
צעיפי צוואר בגוונים שונים. לי באופן אישי מתאימים צבעים עזים. המוצרים שלי הם בצבעי הטבע. הכי נכון לי זה צעיף עם הדפס אקולוגי שאני עושה מחרציות. אותו אני ממש אוהבת

עם מי את הולכת לקנות בגדים?
אני לא הולכת לקנות בגדים. איכשהו הם מזדמנים אליי – באירוע השקה, בחנות מעניינת או בהחלפת בגדים. אם אני נדלקת על פריט בשל הבד והטקסטורה, אין סיכוי שלא אקח אותו עימי. חשוב לי מאוד שהבגד יחמיא לי, שארגיש עימו טוב. שלא יראה יפה רק על הדוגמנית, שאדע לא להתפתות וארכוש רק מה שבאמת יאיר אותי.

אוגרת או מוסרת?
שומרת פריטים מיוחדים ובדים מעניינים. מוסרת בשמחה, רצוי למי שצריך. אם יש אירועי החלפת בגדים בשכונה שלי – אני שמחה להשתתף.

פריט הכי יקר בארון
מצפה לקבל ממש בקרוב צעיף של הרמס. אולי הוא יהיה הפריט היקר. יש לי מעיל צמר אדום שאמי רכשה בלונדון לפני 45 שנים ונתנה לי. יש לי גם שמלה של משכית שבטח ערכה משמעותי.

אם היית יכולה לשנות דבר אחד בעולם?
שאנשים יחשבו חיובי, כדי שההון האנושי יהיה טוב יותר.

מישהו להיפגש איתו?
רינה צין. נראה לי שהצעיפים שלי יכולים להשלים את הסגנון שלה. 

מה את מאחלת לבתך?
לבנותיי, כמו לכל הבנות, אני מאחלת שכל אחת תהיה היא עצמה, שתחיה את החיים שלה בלבד, שתבנה את עצמה, ועם זאת שנתינה תהיה אור לרגליה. שלא תרגיש לעולם נחותה מגבר ושדעתה תשמע בקול רם.

מילה על כסף
נחמד. אבל לא למות בשבילו. 

בקשה/  אמירה/ משהו ל co.co
הייתי שמחה שעם הזמן יהיה סטנד של עבודות שיש בהן נגיעה אישית של עבודת יד : צביעה, הדפסה, רקמה וכו’. בכלל מאחלת הצלחה רבה לצפרא ודליה גם בעולם הגדול שמחכה להן.

º

אנחנו נותנות לחוכמת ההמונות להכריע- אהבתן את התיקים שרמה מציעה? הצביעו 


 פעם בשבועיים אני נפגשת כאן עם אחת השותפות שלנו לשיחה קצרה על עצמה ועל המשותף לנו (אופנה, בגדים ו co.co, כמובן). הנסיון המצטבר מראה שבדרך כלל מדובר בחצי שעה טלפונית, ולמרבה העונג כבר קרה שיצא ממנה דייט לקפה. מוכנות “להסתכן”? כתבו ל info@collectivecollection.com והשאירו גם מספר טלפון. יהיה כייף. 


 

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן