350

תגידו נעים מאוד לליאת ארונסון, שותפה מס’ 68  , מנהלת תוכנית ZELL ליזמות בבינתחומי ואישה מעוררת השראה

מגלה בת כמה?

כן, בטח – 45

מאיפה?

גדלתי בלוס אנג’לס. הוריי ישראלים שנסעו לארה”ב ונשארו שם.

הגדרה רכה ליורדים..?

אני מאמינה שאנשים צריכים לחיות איפה שטוב להם. גם ישראלים בחו”ל משרתים מאוד את החוויה הישראלית. אני רואה את הישראלים שנמצאים היום בעמק הסיליקון, איך הם עוזרים ליזמים בתחילת דרכם. הישראלים מהווים רשת קשר, network טובה מאוד.

האם צריך לשאול מתי עלית ארצה?

בתעודת העולה שלי כתוב “הורדה מהארץ”. כלומר, אני בין עולה חדש לתושב חוזר. הגעתי עם תוכנית לחילופי סטודנטים. האמת היא שרציתי לנסוע לאיטליה אבל מפני שהיו לי סבא ושתי סבתות בארץ הוריי לחצו שאגיע לכאן. הייתי בת 19 והגעתי לסמסטר אחד לאוניברסיטת תל אביב.

ו… נכבשת בקסמינו?

מאוד התחברתי. לפני שהוריי עזבו סופית הם חיו כאן שנתיים, בתקופה של מלחמת יום כיפור, כך שהייתי כאן בגן ובכתה א. היתה לי אז חברה טובה שביחד “חיברנו” גם את ההורים שלנו ונשארנו חברות. כשהגעתי לסמסטר בת”א היא בדיוק השתחררה ונסענו לטייל ביחד חודשיים באגן הים התיכון.

היא היתה הדוגמא של ישראלית יפה – עם קלטות של אריק איינשטיין ושלמה ארצי וחיפוש אחר “ידיעות אחרונות” בכל בירה שהגענו אליה. החניכה שלי לארץ היתה דרכה. כשהיינו בנות 25, בנר ראשון של חנוכה דפני נהרגה בתאונת דרכים. השנה מלאו 20 שנה למותה.

אחרי הטיול איתה חזרת לארה”ב?

חזרתי וסיימתי תואר בכלכלה באוניברסיטת ברקלי. כבר הייתי רשומה להמשך, למסלול דו חוגי – משפטים ומינהל עסקים – אבל הצלחתי לשכנע את הוריי שאעשה שנת הפסקה בארץ. השגתי עבודה במשרד המשפטים כרכזת של הסטודנטים שענו על מכתבי אמנסטי אינטרנשיונל. גרתי יומיים בשבוע אצל חברתי בירושלים ובשאר הזמן הייתי בתל אביב. שם, במעלית של בניין המגורים של סבתא שלי, פגשתי את מי שלימים נישאתי לו.

משהו על המשפחה

נשואה 22 שנים ואמא לארבע ילדים מקסימים. אסף בן 19 כרגע בטירונות באגוז, ואני בהדחקה. נדב בן 16, שחיין שסיים את אליפות ישראל לנוער וכנראה ימשיך בכיוון הזה. עדי היא נסיכה בת 13 ויש עוד ילד קסום בן 10 שקוראים לו איתי.

תואר ראשון בכלכלה, שנת הפסקה בארץ, ואחר כך איפה היית ומה עשית?

כדי לשכנע את הוריי שאני יכולה להישאר בארץ נרשמתי למשפטים ומינהל עסקים באוניברסיטת ת”א. עם ה MBA לא היתה לי בעיה, אבל בכל מה שקשור ללימודי משפטים – לא לקחתי בחשבון שזה בעברית… אז עשיתי אולפן א ואולפן ב’ בשלב הזה. בהחלט היה מאתגר. חוויה שבאנגלית הייתי מכנה אותה humbling, שהורידה אותי לקרקע. דיברתי עברית לא הגיונית, בשילוב מילים כמו דא עקא… ולמדתי שאפשר גם בלי האטרף הזה. שלא חייבים להצטיין.

סיימתי את הלימודים ואת בחינות הלשכה, וברגע שהתחלתי לעבוד כעורכת דין, החיסרון הפך יתרון: עבדתי באנגלית, מה שאיפשר לי כאמא צעירה לשניים גם לעבוד בשעות אחרות. עבדתי שנתיים אצל.קנטור אלחנני טל שהתמזג מאז למיתר ליקורניק, ושש שנים ב”נשיץ ברנדיס” במיזוגים ורכישות. בזמן הזה ילדתי עוד שני ילדים, וכשנסענו במסגרת העבודה של בעלי לשנה להולנד ניצלתי את ההזדמנות לעשות תואר שני במשפט אירופאי.

זו היתה חוויה ממש מקסימה, אבל כשחזרנו לארץ התחלתי להרגיש שאני צריכה לעשות משהו קצת יותר מגשים, ועשיתי שנת הפסקה.ממש הפסקה. בגיל 34 עשיתי קרמיקה ויוגה והכרחתי את עצמי לא לחפש משהו לעשות.

לקראת סוף אותה שנה קיבלתי הצעה לנהל תוכנית יזמות בבינתחומי. לכאורה לא היה לי אף אחד מהכשורים הנדרשים לתפקיד: לא הייתי יזמית, לא לימדתי, לא ניהלתי, אבל חברתי דפנה ניסנבוים שאז עבדה שם, והיום היא מנכ”לית של סטארט אפ, חשבה שאני מתאימה.

באתי לשנתיים ואני כבר 10 שנים שם. התפתחתי עם התוכנית, והיא איתי. אני קמה כל בוקר עם שיר בלב, וכמו שווארן באפט אומר – מקפצת כל הדרך לעבודה.

מה כתוב על כרטיס הביקור הדמיוני שלך (בלי צניעות בבקשה)?

מאמצת את מה ששמעתי לא מזמן מאיתן ורטהיימר: chief curiosity

ואם היה לך כרטיס באתר שידוכים?

………………………..

מה השפיע על הטעם שלך?

אני חושבת שמשרד עורכי הדין השפיע עליי. לא הכל שחור לבן, אבל אני חושבת שיש לי לוק שהוא טיפה… רשמי?… לא אוהבת יותר מדי נוצצים, או יותר מדי צבעים…. אוהבת להתלבש יפה ומסודר, יותר מקצועי מאשר זרוק.

הכי אוהבת ללבוש?

שמלות. גם ז’קטים מחוייטים ומכנסיים

עם מי את הולכת לקנות בגדים?

עם דפנה חברתי

אוגרת או מוסרת?

מוסרת.

פריט הכי יקר בארון

מעיל עור ארוך, כמו טרנץ’ קואוט מעור. הוא אולי לא הכי יקר, אבל בטוח נראה כזה

אם היית יכולה לשנות דבר אחד בעולם?

את הצורך והיכולת שלנו להיות אלימים כל כך אחד לשני

מישהו להיפגש איתו?

דלאי לאמה. כנראה בגלל האסוציאציה לאלימות

מה את מאחלת לבתך?

שתהיה חזקה ושתדע להעריך את עצמה על היכולות המדהימות שלה

מילה על כסף

זה אמצעי. בעיניי עושים ממנו יותר מדי עניין כשלעצמו. זה אמצעי להתנהל בעולם הזה.

בקשה מ co.co

להמשיך עם היוזמה המבורכת הזו. מאוד גאה בהן וגאה להיות חלק מזה

אז ככה:
שלוש סיבות הובילו אותי ל CO.CO: אני פמיניסטית, אני אוהבת להתלבש ואני מכירה את שירה ברויאר עוד מימי עיתון “חדשות”, ומאז מפטנזת שתלביש אותי.. באחת הפעמים שהגעתי למתחם שירה “סיפרה עלי” לצפרא, ותוך דקה מצאתי את עצמי מתנדבת לראיין שותפות. למה? קחו את שלוש הסיבות שהובילו אותי ל co.co, הוסיפו עליהן את הגעגוע לכתיבה והאמונה הלוהטת באחוות נשים.  מוכנות לצאת איתי להרפתקה נחמדת? כתבו אלינו לinfo@collectivecollection.com  ואל תשכחו להשאיר מספר טלפון.
ממש רוצה להכיר אתכן,
טלי.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן