סעיף ה”איפה הייתי ומה עשיתי” שלה מיוחד כמו שמה. אגט קראוס, שותפה 160, היא… (אי אפשר לצמצם את זה לכותרת משנה. פשוט קראו)

צילום-אגטעוד לפני הכל – אגט? את בוודאי רגילה לפליאה ולבקשת הסבר..
אגט זו אבן חן, זה כינויה הלועזי של אחת מאבני החושן, משערים ששבו, אך לא יודעים במדיוק. זו שאלה שאני רגילה לקבל ופעמים רבות היא משמשת כ”שוברת הקרח”.

מגלה בת כמה?
בטח בכייף, בימים אלה חוגגת את יומהולדתי הארבעים ושמונה.

מאיפה?
פה ושם בארץ ישראל וקצת בחו”ל. נולדתי בפתח-תקווה וגדלתי בה, נדדתי לניו יורק לתקופה קצרה. חזרתי לתל-אביב, משם לרמת-גן. בהמשך כמה שנים בהוד השרון ומשם בחזרה לתל-אביב. כאן נשארת בינתיים.

משהו על המשפחה
אני חיה עם בן-זוגי המקסים נפתלי. הצעירה משלוש בנות, הבכורה אורלי ואחריה לימור. אחיותיי הן גם חברותיי הטובות. אמי, מרים, היום בת 83. אבי נפטר לפני 12 שנים. נפתלי ואני מאוד משפחתיים, אז גם את המשפחות החלפנו בינינו – המשפחה שלו היא גם שלי ולהיפך. אני רוצה לספר גם על המשפחה המורחבת שלי מצד אמי. אנחנו כשלושים בני דודים, חלקם חיים בישראל וחלקם מפוזרים בצפון אמריקה, כולנו בקשר ותמיד שמחים להזדמנות להיפגש ולבלות ביחד.

איפה היית ומה עשית?
וויי, הייתי במלא מקומות ועשיתי מלא דברים. אני בעיקר אוהבת עשייה חברתית, ולכן עבדתי בהרבה ארגונים חברתיים, למשל בשדולת הנשים ובוועד למלחמה באיידס. אני אוהבת לחבר בין תיאוריה לפרקטיקה ולכן עסקתי במחקר וביישום. אני בעלת תואר ראשון ושני בסוציולוגיה, לאחרונה סיימתי תואר שני נוסף בספרות עברית עם התמחות בעריכה, וכיום עומלת על עבודת הדוקטורט שלי בסוציולוגיה של המדע והרפואה. מלבד הלימודים אני עוסקת בעריכת ספרים, בייעוץ בתחום התמחותי – סוציולוגיה של הבריאות, ובמחקר במחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות. בנוסף על העשייה החברתית גם הנחיתי קבוצות ולימדתי באקדמיה. אני אוהבת מאוד ללמד וכך גם ללמוד בעצמי.

מה כתוב על כרטיס הביקור הדמיוני שלך (בלי צניעות בבקשה)?
סקרנית, אוהבת עניין, גיוון ואתגרים מחשבתיים. מאמינה בשיתוף ותמיכה הדדית וגם מיישמת.

ואם היה לך כרטיס באתר שידוכים?
הממ…. זה באמת אתגר. החלטתי שאני לא אוהבת את השאלה הזאת, כי זו תופעה שמייצגת בעיני הרבה דברים שליליים בעולם הזה. 

מה השפיע על הטעם שלך?
הבגרות שלי. עם השנים למדתי לקבל את עצמי ולהתאים לעצמי את הלבוש שמתאים לי.

הכי אוהבת ללבוש?
בגדים נוחים שיש בהם עניין.

עם מי את הולכת לקנות בגדים?
לבד או עם בן זוגי, שהוא בעל טעם טוב ויודע לומר “זה לא מתאים לך”.

אוגרת או מוסרת?
גם וגם, משתדלת למסור.

פריט הכי יקר בארון:
אני לא ממש יודעת, כי חלק מהבגדים אני קונה בחו”ל ולכן לא תמיד מחשבת את הסכום לשקלים. אולי זוג נעליים של דניאלה להבי או חליפה שקניתי בהונג קונג.

אם היית יכולה לשנות דבר אחד בעולם?
מיתון הפערים הכלכליים, בעולם אני מתכוונת. ואם אפשר משהו נוסף, אז הרבה יותר נשים בעמדות מפתח.

מישהו להיפגש איתו?
אנגלה מרקל.

מה את מאחלת לבתך?
שתלמד מטעויות, תשאף גבוה וגם תיישם.

מילה על כסף:
אמצעי בלבד.

בקשה/ אמירה/ משהו ל co.co
מיזם מקורי ומעניין, מאחלת לנו בהצלחה 🙂


 פעם בשבועיים אני נפגשת כאן עם אחת השותפות שלנו לשיחה קצרה על עצמה ועל המשותף לנו (אופנה, בגדים ו co.co, כמובן). הנסיון המצטבר מראה שבדרך כלל מדובר בחצי שעה טלפונית, ולמרבה העונג כבר קרה שיצא ממנה דייט לקפה. מוכנות “להסתכן”? כתבו ל-info@collectivecollection.com והשאירו גם מספר טלפון. יהיה כייף. 


 

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן