noa-ravivעניין וטעם הם אבות המזון של יצירה בכלל ואופנה בפרט. במדור זה תציג  מאיירת הבית מיכל אפשטיין  עשייה רעננה של יוצרים שונים. כל מפגש מתחיל בשיחה ונגמר באיור של דגם המוצע על ידם לאוסף הבגדים של co.co, השבוע אנחנו עם מעצבת האופנה נעה רביב.

 

אם אתם חובבי אופנה, שגם אוהבים לקרוא עליה, או משוטטי פינטרסט ובעלי זיקה קלה לעיצוב, סביר שכבר יצא לכם להיתקל בשם נעה רביבמההבטחות הגדולות שיצאו מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר בשנים האחרונות.

קולקציית הגמר שלה, הנושאת את השם “Hard Copy” זכתה לחשיפה תקשורתית רחבה ובאז ענק בבלוגים ובאתרי האופנה והעיצוב ברחבי העולם. הקולקציה זיכתה אותה בתום הלימודים בפרס עש פיני לייטרסדוף, בספטמבר האחרון קטפה את המקום הראשון בתחרות עיצוב תלתהממד 3D Printshow , הקולקציה גם הוצגה בהשקת המוצר של HTC בני ובתערוכה נוספת של 3D Printshow בפריז. רביב עצמה הוזמנה להרצות במוזיאון העיצוב בחולון, וכשישבנו לעשות את הראיון הזה היא בדיוק חזרה מאלסקה (!) שם הוזמנה להרצות במוזיאון Anchorag. בימים אלו היא מציגה בתערוכה בשם ‘”Oopsבבית הנסן בירושלים.

ההיכרות שלי עם נעה נרקמה במסדרונות שנקר, שם חלקנו אותה כיתה ובילינו הרבה בקרים ולילות לבנים הזויים בסמוך למכונות התפירה ולשולחנות האור. כבר מהתחלה היה די ברור שמתוך כל המוכשרים שסביבי, היא מהזן הנדיר ביותר שמשלב בעשייתו (השקטה) הומור, עדינות והמון המון חכמה, כך שלא היה קשה לנבא שקולקציית הגמר שלה לא תהיה פחות ממרתקת.

ההשראה לקולקציה הגיעה אלי מתוך התנסות עם תוכנות דו מימד. במהלך השנה השלישית ללימודים יצאתי להתמחות קצרה במחלקת הנשים של Escada במינכן. כשחזרתי לארץ ללימודים, היתי צריכה להמתין סמסטר עד לפרוייקט הגמר והחלטתי לקחת קורסים שונים בשנקר בהם עובדים עם תוכנות מדפסות תלת מימד ואז כבר אפשר לומר שהתחיל התהליך.”

“סיקרנה אותי האשליה שנוצרת במסך הדו מימדי הממחיש משהו תלת מימדי. עבדתי הרבה עם התוכנה ומצאתי שאני מנסה לשחזר הרבה פעמים דווקא את הטעויות שלי, שנראות על המסך כ’פיצוצים’ בין קווי האורך והרוחב.

השקעתי הרבה מחשבה על הפער בין העולם האמיתי לדיגיטלי והמשמעות של כל זה בימנו. רציתי ליצור את הפיצוצים מחומרים אמיתים ולמצוא את מקום הזה שהוא בין לבין. בשלב המחקר, יצרתי קשר עם חברת Stratasys, בין החברות הגדולות בעולם למדפסות תלת מימד בנסיון לבדוק אם הם יכולים להוציא לפועל את מה שדמיינתי בראש. השימוש בטכנולוגיה הזו, אפשר לי ליצור צורות מורכבות שלא ניתן ליצור בשום צורה אחרת והציב לפני אינסוף אפשרויות. “

התוצאה- לא פחות ממרהיבה: מערכות לבוש משובצות גריד בשחור לבן, עשויות טול ואורגנזה משי מדוגם בעדינות בפליסה לצד מערכות לבוש שהודפסו פלסטיק קשיח.

כיוונתי גבוה אך קשה לחזות לאן הדברים יתגלגלו וזה כמובן מאוד משמח ומרגש ונפתחות כל הזמן הזדמניות חדשות. מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה? זאת שאלה קשה אבל אני יכולה לומר שהחלום הכי גדול שלי הוא להיות מסוגלת לעשות את היצירה שאני אוהבת, בדרך שאני אוהבת, ולשלב את זה עם האנשים שאני אוהבת סביבי.”

קפצו לבקר באתר של נעה לעוד קצת מהטוב הזה.

נעה הציעה לקיץ הקרוב שמלה קלילה ואורירית:

נעה רביב איור אופנה

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן