אחר מה שנראה כמו הקיץ הארוך בעולם, רוחות סתיו מתדפקות על חלוננו, ואיתן תחזיות מגמות וטרנדים לעונה הקרובה. אז לכבוד הרוח והיורה – ארבע מגמות ששווה לנסות בעונה הקרובה, וטרנד אחד שכדאי לברוח ממנו כמו מאש.

לפני כל התחזיות יש מגמה אחת שאין ספק (ותודה לאל על כך) שהיא כאן כדי להישאר ולגדול- שקיפות, אתיות ודאגה לסביבה. לאחר שנים של ניסיונות לפרוץ מהשוליים, אופנה אקולוגית הפכה למשהו שלא ניתן ולא כדאי להתעלם ממנו, היא בדרכה לפסגת המיינסטרים… 

אנחנו מודעות יותר לנזקים, למידת האחריות ולהשלכות של הקניות שלנו כצרכניות אופנה. 

זה נהייה כל- כך פופלרי עד שחברות אופנה מהירה מזהמות ולא אתיות עושות קמפיינים אקולוגים. תעשיית האופנה המהירה בתהליך גסיסה ארוך שיקח עוד שנים רבות, והוא אחד התהליכים הכי חשובים שיקרו בעשור הקרוב, ובסופו יש לקוות שהתעשייה המהירה הזו תתמתן אם לא תעלם כליל. באופן אישי אני אביא בורקסים ומצב רוח טוב לשבעה של זארה ושיאין.

באמ;לק ( בשפת המדיה – ארוך-מידי-לא-קראתי) – המגמה הרלוונטית ביותר לעונה הקרובה היא מה שנוח יותר – טוב יותר. לאחר באמת מי יודעת כמה סגרים, הבנו שאת אכן יותר יפה כשנוח לך ואין סיבה לא להתלבש בהתאם. ביגוד אוברסייז, בגדים נעימים וגזרות שימושיות הם כל מה שצריך כדי לעבור את החורף. איזה כיף. 

וקצת יותר בפירוט- ארבע מגמות ששווה לנסות בעונה הקרובה, וטרנד אחד שכדאי לברוח ממנו כמו מאש:

אמא אדמה

באופן צפוי ובהמשך לצבעוניות ששלטה בקיץ, חזרה לטבע ולשורשים היא אחת המגמות החזקות ביותר של העונה. אנחנו רואות יותר צבעי אדמה כמו חום ובז’ במאתיים גוונים, נגיעות של תכולים מינראלים שמוסיפים לאווירת הסתיו, שימוש בבדים טבעיים כמו כותנה, ויסקוזה או צמר, תערובות נעימות של חוטים מעשה ידי אדם, וחזרה לגזרות עוטפות ומנחמות כמו קרואסון. בעצם זאת השאיפה הכי גדולה של כולנו… להרגיש כמו קרואסון…

מימין לשמאל: PHILLIP-LIM ,Outdoor Voice ,Fendi.

מונוכרומטי - להתלבש בצבע אחד

מגמה שחוגגת את המנימליזם ומלתחות הקפסולה. קל מאוד ליישם אותה באמצעות פריטים בצבעי אמא אדמה, ואפשר אף להעיז בבולטות יתר. בניגוד לטרנדים אחרים (בהמשך הכתבה), לבוש מונוכרומטי מאפשר שילוב מיטבי עם המלתחה הקיימת והתאמה לסגנון האישי. יד ביד עם החזרה לטבע אפשר למצוא עוד ועוד פריטים שיהיו רלוונטים ואופנתיים גם הרבה שנים קדימה. מגמות כאלו מאפשרות לנו לקנות פריטים איכותיים ולהיראות מעודכנות בסטייל העונתי.

מימין לשמאל: Marien Serre, Balmain, Max Mara.

סריגים עם טוויסט

זוכרות את טום דיילי, הזוכה האולימפי בקפיצה למים שצולם סורג בתחרויות? אז מסתבר שיש לנו מה ללמוד ממנו. בין אם אתן (כמו טום) סורגות לבד, או כמו רובנו – רוכשות לבד, אין כמו ללבוש סריג נעים. העונה המגמה החזקה ביותר בגזרת הסריגים היא רטרו- קולר בלוק, מעויינים, גזרות פונצ’ו ותיפורים בולטים. בצבע אחד או שמונה, הדפס או דוגמא – העיקר שיעלה חיוך על הפנים.

מימין לשמאל: Masimo dutti, Valentino, Arch4.

מיחדוש ופאצים

אין מגניב יותר מאשר ליצור דבר חדש מדבר קיים. איזו תחושה נהדרת זו למצוא משהו ברחוב, לשייף אותו קלות לזרוק עליו שליכטה צבע והופ רהיט חדש. אז אותו הקונספט רק לבגדים. לפני כמה שנים התחילו נשים למחדש בגדים ממקום אקולוגי- מה שיצר בבגד כמה דוגמאות או טקסטורות. חברות האופנה ראו כי טוב ומראה הפאצ’ים זלג גם למסלול. אפשר בהחלט למצוא פריטים מיוחדים ויפים בחנויות, ואפשר, בקלות רבה ליצור זאת לבד. 

מימין לשמאל: Etro, Dolce & Gabbana, Chloe.

שובו של המיני ומיותרים אחרים

בניגוד מוחלט למגמות הנוחות והמכילות, יש טרנד אחד שהלוואי ויעלם באותה מהירות בה נכנס – חזרתן של שנות האלפיים. אלוהים אדירים למה שוב? הייתכן שאנחנו מקבלות בהבנה חצאיות מיני שאשכרה אי – אפשר לשבת בהן? איך קרוקס חזרה להיות נעל לגיטימית? למה שאתלה את המפתחות שלי מחוץ למכנסיים כאילו אני רס”פ במחנה 80? זה לא יפה, זה לא מחמיא, ועוד כמה שנים בטח כולנו נסתכל על התמונות ונגיד ואי ואי, מה עבר עליהן בחורף 2021? שלא תגידו שלא הוזהרתן.

מימין לשמאל: Jacmos, CROX, Saint Lauren.

כדי שלרגע לא תשכחו… הגיע הסתיו- סתיו- אפרת בן צור

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן