במגפיים עד הברך או בנעליים במראה צבאי, ובחסותם המיטיבה של גרבונים כהים ואטומים – חצאית היא המעדן של המלתחה הנשית בעת הצורך.


את הכי יפה כשאוהבים אותך. צילום: רודני סמית’.

הציטוט האהוב עלי, המיוחס לאיב סאן לורן, הוא “אשה תמיד תיראה יפה בגולף שחור, חצאית וזוג מגפיים, חבוקה בזרועות הגבר שאוהב אותה.” בדימיוני אני רואה אותה, פוסעת במדרכות סאן ז׳רמן, עלי שלכת מתפצחים תחת נקישות מגפיה וחצאיתה נעה בקצב הליכתה. בעוד היא ממהרת לפגישה רומנטית. או-לה-לה, חצאית סה טרה פאריזיאן. במגפיים עד הברך באווירת הגדה השמאלית, או בזוג נעלי עקב במראה בורגני במסורת הגדה הימנית.

ובארץ? בארץ נשים מעדיפות מכנסיים ושמלות, אבל חצאיות הן פריט זניח בארונה של הישראלית החילונית הממוצעת וחבל שכך. יש די נשים בעלות רגליים וקרסוליים מחוטבים שחצאיות ידגישו את מעלותיהן בכל גיל. הנה מיוצ׳יה פראדה, למשל, חובבת חצאיות מושבעת, לא צעירה או רזה במיוחד, אך בעלת רגליים נאות ואוסף חצאיות מרהיב, שמדגימה יפה לבישת חצאיות יצירתית ומעניינת.


בזכות הקרסוליים. פראדה.

אם בקיץ תחזוקת הרגליים התובענית (מצב העור, השיער, הצפורניים) מגבילה נשים רבות, הרי שבחורף, בגרבונים שחורים, אפורים, גמישים וקטיפתיים, חצאית היא סוג של מעדן במלתחה. משהו להתענג עליו, מלא תנועה ונוח (במיוחד עם חגורת גומי בילט-אין).


נוח במיוחד עם גומי בילט-אין , חצאית הדסון מקולקצית co.co. מגפי זמש: קקטוס. צילום: לירון ויסמן.

בזכות זוג טוב ואטום למדי של גרבונים, אפשר להעז וללבוש את החצאית קצרה מעט מהרגיל. עד לאורך המחמיא ביותר, הממוקם קצת מעל הברך, כך, על פי קוקו שאנל שחקרה את האזור ומצאה אותו כמקום המושלם לסיום חצאית. בעונות בהן האורכים האופנתיים מגיעים עד לאמצע הקרסול, או מתקצרים הרבה מעל הברך (זהירות! מיני) כדאי לשקול את הבחירה מול המראה בתושמת לב ולקחת בחשבון את הגיל, המידה ומבנה הגוף.


בהחלט לא מתנחלת. חצאית עור, ג’קט ומגפיים של המותג הבריטי בלסטף.

כדי ליהנות מלבישת חצאית נטולת חששות (האם בחצאית הזאת אני נראית ילדותית? דוסית? דודה? מתנחלת?) דרושים זוג מגפיים עד הברך, שיעניקו לכל המראה פרופורציות מחמיאות, וינטרלו את האסוציאציות המדאיגות. אבל לא רק מגפיים יתאימו, גם מגפונים קצרים, נעליים גבוהות בסגנון צבאי, נעלי עקב קטנות מחודדות וכל מה שיעניק ללוק את הטוויסט הנכון. אחרי הכל, הקטע החשוב ביותר בלבישת חצאית הן הנעליים, והן יקבעו את האוירה של המראה הכללי. גם חלק עליון חובק מותן, ברכות יחסית רצוי עם מעט קפלים מטשטשי בטן, יתאים עם חצאית בגזרה מתרחבת מעט כמו גם ז׳קט קטן, או דווקא חלק עליון גדול ורך למראה זרוק יותר.


הנעליים קובעות את הכיוון. אלכסה צ’אנג.

יתרון נוסף לחצאית הוא באפשרות לגוון את ההופעה, ולהתנסות בהדפסים וצבעים נועזים, שלעולם לא נשקלו כאופציה בתור חלק עליון. אדום זוהר, כתום מפוספס, פרחים, משבצות, כל מה שלא העזת לחלום שתלבשי כחולצה או שמלה, יכול להתקבל בקלות רבה ובהבנה כחצאית. עורכת הווג האמריקאי אנה ויניטור והווג האיטלקי פרנקה סוזני מדגימות הופעות מרשימות עם חצאיות צבעוניות. חצאיות ככלי ביטוי לטעם, סיגנון וביטחון.


חצאיות, אפשר להעיז עם דוגמאות וצבעים. וינטור וסוזני.

בואו להציץ בחצאיות שלנו…

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן