קוקו שאנל היתה הראשונה לצרף אותה למלתחת הנשים המודרנית. מאז היא הפכה לפריט איקוני, סקסי המטשטש גבולות בין הגברי לנשי. איך הפכה החולצה הלבנה לפריט נצחי בארון, כזה שמתאים כמעט לכל אירוע ובטח לא רק לחג שבועות  שירה ברויאר

די להביט בסופיה קופולה, קלאסית ואלגנטית באופן כה מתומצת ומדויק בחולצה צחורה שצומחת ממכנסיים שחורים מעוטרי סרט סאטן, כדי להבין את נצחיותה של החולצה הלבנה.

בשנות ה20 במאה שעברה צרפה אותה קוקו שאנל למלתחת הנשים המודרנית, ובשנות ה50 דהרה עמה אודרי הפבורן על גבי קטנוע ב”חופשה ברומא”. שרווליה מגולגלים גבוה וצווארונה מורם כיאה לפריט איקוני. בין לבין, מרלן דיטריך וקטרין הפבורן השתעשעו בעזרתה במשחקי זהות נשית- גברית בהופעה מלוטשת בסגנון אנדרוגיני, אבל היה זה צילום השער לגיליון החגיגי לכבוד מאה שנה ל’ווג’ מ 1992, עמוס דוגמניות, כולן בחולצות כותנה לבנות של גאפ שביסס את מעמדה של החולצה הלבנה גם כפריט סקסי. פשוט ומתוחכם גם יחד.

מאז החולצה הלבנה חוצת גילאים, טרנדים וסגנונות. שורשיה הנטועים עמוק בארון הגברים רק מוספים לה נופך נשי בהפוך על הפוך, בעיקר עם היא מצוידת בגזרה מחמיאה בקו שמתעגל פנימה להדגשת המותניים בלי להיצמד מדי. הנה הפשאניסטה הצעירה אלכסה צ’אנג בחולצת כותנה גברית, רכוסה חלקית, ז’קט, ג’ינס פרום וכפכפים אימתניים, מפגינה שילובים יצירתיים . ולעומתה עורכת “ווג” צרפת המעודנת, עימנואל אלט שמראה יפה יפה לכולם מהו שיק קולי צרפתי אורגינל. השחקניות מילה ג’ובוביץ’ ודיאן קיטון, כשלעצמה, נסיכת החולצות הלבנות הבלתי מעורערת, מדגימות את הרעננות שובת לב שננסכת על כל הופעה שמעורבת בה חולצת כותנה קריספית לבנה.

כי זה מה שמוצלח כל כך בפריט הזה, הוא אידאלי בכל פעם שנדרשת הופעה ייצוגית, וה”אין לי מה ללבוש” , מזדחל לו ומצמית. בחירה בטוחה, מהסוג שמקנה ללובש תחושת התעלות . ובה בעת גם בסיסית וסופחת טעמים כחומר גלם ביד היוצר. עם תכשיטים או במראה נקי? רומנטי או משרדי? כל מה שנותר לי לשאול את עצמי מול המראה בחולצה לבנה זה לאן אני רוצה שהיא תיקח אותי?

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן