חולצת המעטפת תדגיש לך את המותן, תעטוף ותאסוף, תנחם ותגן. רק אל תשכחי מי המציאה אותה ולמה היא עדיין רלבנטית בשנות האלפיים.  מאת שירה ברויאר . 

סמל לתקופה . שמלות המעטפת בשנות השבעים. מימין סיביל שפרד ב"נהג מונית". משמאל דיאן פון פירסטנברג על שער הניוזוויק
סמל לתקופה . שמלות המעטפת בשנות השבעים. מימין סיביל שפרד ב”נהג מונית”. משמאל דיאן פון פירסטנברג על שער הניוזוויק

אני חוזרת לדיאן. בשנתיים האחרונות אני קוראת לה ככה, כמו לחברה, גם אם תמיד נעים לי להגות את תואר האצולה שהעניקו לה נישואיה הראשונים: פון פירסטנברג. קוראי המדור הנאמנים כבר שמעו עליה ממני יותר מפעם. ככה זה כשאת אשה מעוררת השראה כמאמר הקלישאה. רק שכשמדובר במקרה של דיאן, מאחורי הקלישאה מתגלה אשה שמחה, יפה וחכמה בת 68 שהשראתה נפרשת על פני ארבעה עשורים, לא פחות. (לכתבה מורחבת על דיאן קליק כאן) 

לא קלישאה כמעוררת השראה
לא קלישאה כמעוררת השראה

 

בתחילת שנות האלפיים, 38 שנה אחרי שהוכתרה על שער ה”ניוזוויק” כ”אשה הכי ברת שיווק מאז קוקו שאנל” היא רשמה בהצלחה קם-בק כשהשיקה מחדש את ליין השמלות שלה. קודם לכן, היא שמה לב ששמלות המעטפת האייקוניות שייצרה בשנות ה70 הפכו להיט בחנויות הוינטאג’ שהיו אז בשיא פריחתן. קארי בראדשו וחברותיה לבשו אותה ב”סקס והעיר הגדולה” ודיאן ירדה לדאון טאון ניוירק, כדי לחזות במו עיניה,  איך הצעירות העטופות בשמלת ה the warp שלה, קונות בשקיקה את כל המלאי. 

 

מימין נעמי ווטס, משמאל קייט מידלטון
מימין נעמי ווטס, משמאל קייט מידלטון

הכרה במציאות המשתנה ויכולת הסתגלות, שני המפתחות להשרדות, הציתו בה את התשוקה לחזור לזירת האופנה. הישרדות היא חלק משמעותי במשנתה של דיאן. כבת לניצולת שואה, היא נוהגת לספר בראיונות מה לימדה אותה אמה, שילדה אותה 18 חודשים לאחר שחרור גטו אשוויץ. פחד הוא לא אופציה ולעולם לא להיות קורבן. דיאן לא חששה לאור הביקוש, לנער את המותג המאובק שלה ולהשיק את שמלות המעטפת בהדפסים האייקונים המוכרים ולהוסיף להם חדשים. תוך זמן קצר המעטפת חזרה לאופנה. קייט מידלטון, נעמי וואטס, גווינת’ פלטרו ובתי אופנה מראלף לורן, דרך דונה קארן ומארני, ייצרו גרסאות מעטפת משלהם.

ז'אנג זגי בסרט "גיבור" . הצורה הבסיסית של הקימנו כהשראה למעטפת
ז’אנג ז’י בסרט “גיבור”. הצורה הבסיסית של הקימנו כהשראה למעטפת

כמו כוסברה, המעטפת היא פריט שאוהבים או שונאים. בחורף שעבר, ייצרנו בקוקו שמלת מעטפת. התגובות נחלקו בין אלה שרכשו אותה בכל הצבעים לבין אלה שעיקמו את האף. “אני לא המצאתי שום דבר, נוהגת דיאן לחייך בצניעות בראיונות כשהיא מתבקשת להסביר את מקור הצלחתה. בסך הכל לקחתי את הצורה הבסיסית, הפשוטה ועתיקת היומין של הקימונו והפכתי אותה לשמלה”. את יתרונות אותה צורה פשוטה, נוחה, עוטפת, אוספת, אורזת, מחטבת, נשית ומנחמת, החלטנו לייצר לסתיו, הפעם כחולצת כותנה. לטובת אלה שיש להן כבר שמלת מעטפת והן ישמחו להתחדש באחותה, חולצת המעטפת מכותנה  שחורה, לבנה, מנוקדת ופרחונית. לכל מי שמרגישה נפלא בחלוק ומצרה על כך שאין לו מקבילה להסתובבות מחוץ לבית ולכל מי שבורכה במותן צרה ורוצה לעטוף אותה בחולצה הולמת.  לחולצות המעטפת החדשות קליק כאן

חולצת מעטפת מכותנה  לסתיו בעיצוב דליה קפוזה. צילום : לירון ויסמן
חולצת מעטפת מכותנה לסתיו בעיצוב דליה קפוזה. צילום : לירון ויסמן

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן