מיקי ממון בביתה ביפו. צילום: שירה ברויאר.

מיקי ממון גדלה ברמת גן, כיכבה בפאריס וחיה עד לפני שבוע ביפו. בין סטיילינג לאיסוף פריטי וינטג’ היא פיתחה תוכנית להעצמת נשים דרך לבוש שירה ברויאר על הנשים שמאחורי קמפיין הקיץ של co.co.


מיקי ממון מדגמנת להגר אלמביק, 1989. צילום: מירי דוידוביץ’.

יש אנשים שדומים לבמבי, ואם לדייק, אז יש נשים שדומות לפלינה, החברה של במבי. ומאז שהסרט של דיסני חרט בי את סימניו בגיל צעיר, אני נוטה לזהות אותן מייד. כמו למשל בהופעת הבכורה של ממון בתצוגה של דני בר שי במועדון אפלולי ליד אלנבי אי שם בשנות ה80. כתומת שיער וארוכת גפיים כגורת איילים. אחר כך צילמנו אותה, מירי דוידוביץ’ ואני לעיתון ‘חדשות’ ולהפקות אופנה שונות בניסיון ללכוד את הפגיעות הבמבית והיופי העוצמתי של פניה הייחודיים. כבר מההתחלה היה ברור שממון היא ליגה משל עצמה. בת לאמא אנגלייה (הדוגמנית קיטי ממון) ולאב ישראלי. שונה משטאנץ הדוגמניות הרגיל ומקור לגאווה, כשעברה לפאריס וזכתה לככב בקמפיינים של ז’אן פול גוטייה, אלוהים בכבודו ובעצמו של התקופה. ולעבוד בצמוד לאיב סאן לורן, אלוהים בכבודו ובעצמו של כל הזמנים.

מה החויה המרגשת ביותר שעברת כדוגמנית?

“העבודה עם גוטייה. הגעתי אליו ממש בהתחלה, כשרק עברתי לפאריס. לא ידעתי בכלל מי הוא. איך שהגעתי, הוא מיד הציע לי לעבוד אתו בסטודיו. מאד התביישתי ממנו אז סרבתי אבל הצטלמתי לקמפיינים והשתתתפתי בתצוגות שלו בשנותיו הפוריות ביותר. ממנו למדתי על השראה מתרבויות שונות והתחברתי מאד לזה שהיה לו חשוב, החיבור בין האישה לבגד שהיא לובשת”.

איך היה לעבוד עם איב סאן לורן ?

“חוייה מדהימה, כבוד גדול. הייתי מגיעה למדידות, נכנסת לאטלייה, הוא היה מסתכל עלי ומתחיל לצייר, ואז זורק עלי איזה בד, בוחן את איך שהוא נופל וככה במשך חודש, הייתי מגיעה כל יום ורואה איך הוא בונה ממש עלי, את הבגד בדיגום חופשי. בכל שלב היייתי עוברת חדר, מחדר הכפתורים, לחדר החרוזים, וכך הלאה, לכל אחד יש בסטודיו תפקיד, יש מי שאחראית על הדוגמניות, ומי שאחראית על התופרות וכו כו. איב עצמו היה מאד נחמד, למדתי ממנו מה זה קלאסיקה, איכות, אמנות, מה המשמעות של בית אופנה שיש לו משקל”.

מה את עושה בימים אלה ?

“אני מנחת קבוצות תמיכה והעצמה דרך לבוש. למדתי 3 שנים ב’מעגלים’ הנחיית קבוצות שזה אומר להעביר קבוצה של אנשים שיש להם מכנה משותף ומטרה משותפת, תהליך פסיכולוגי דינמי. בתהליך הזה, התפקיד שלי הוא לשמור על הקבוצה ולהוליך אותה במסלול שיאפשר שינוי. הקבוצה היא מיקרוקוסמוס של החיים. אני עובדת כבר 3 שנים, בהתחלה התמקדתי באמהות חד הוריות ואלמנות במסגרת ויצו, דרך עריית בת ים ועיריית רחובות. בקבוצה האחרונה שהנחתי, התחיל להתגבש אצלי הרעיון של סדנא להעצמה דרך לבוש”.

מה זה אומר?

“בגדים הם צורה נוספת לביטוי עצמי. בגלל הקרבה של נושא זה אלי, פיתחתי תוכנית לנשים שבמהלכה הן יוכלו להכיר את עצמן טוב יותר גם דרך הלבוש שלהן. בלבוש יש ביטוי להרבה נושאים כמו ביטחון עצמי, דימוי עצמי, תקשורת וגבולות. כשאישה מתלבשת כמו שמתאים לה היא יותר מחוברת לעצמה. אני מאמינה שנשים יכולות לעבור תהליך התפתחותי פנימי גם אם הן בוחנות עניין חיצוני כמו לבוש. גם פיתוח מודעות ללבוש הוא פיתוח מודעות, וזה כבר מפתח להעצמה.


מיקי מקמפיין הקיץ של Co.Co. צילום: רון קדמי.

איפה נולדת וגדלת?

“נודלתי לפני 42 שנה ברמת גן בשיכון ותיקים ולשם אני חוזרת עכשיו אחרי שנים של מגורים ביפו. קשה לי לעזוב את יפו, אני מרגישה בה הכי חופשייה אבל אין בה בית ספר מתאים לילדים וברמת גן היתה לי ילדות מדהימה עם פארק סמוך, שבט צופים והמון דימיון. למדתי באוהל שם, תיכון כבר עשיתי באנקורי. ב 88 ראה אותי הצלם אבי מרוז שעבד במילנו והציע לי לדגמן, שרית דמיר שהיתה דוגמנית מהדור של אמא שלי היתה הסוכנת שלי ובגיל 18 טסתי לפאריס לעבוד. אמא שלי ממש התנגדה בהתחלה שאדגמן וגם אני לא ממש רציתי אבל אמרתי יאללה ננסה. בסוף היא נתנה לי את ברכת הדרך. היה לה חשוב שאבין שזו לא עבודה לכל החיים. אבא שלי דווקא תמך”.


מיקי ואוסף בגדי הוינטאג’ שלה.

ספרי על פאריס ועל אוסף בגדי הוינטג’ שלך.

“פאריס היא הבית השני שלי. למדתי צרפתית בתיכון והיו שנים שהיתה לי עם פאריס מערכת של אהבה-שנאה. ההתחלה היתה מאד קשה. נפלתי לחדר עם עוד 5 דוגמניות, לא הבנתי מה אני עושה שם, הייתי בודדה. לאט לאט התאהבתי בעיר הזאת. חייתי בה 7 שנים ברצף, הלכתי לאודישנים, עשיתי תצוגות וצילומים. לתקופות גרתי עם שותפה, עם הסוכן שלי וחברה שלו, לבד, עם החבר שהיה לי שהגיע מהארץ. גרתי בכל הרובעים, עברתי המון דירות עד שהתמקמתי ברובע החמישי. במשך כל השנים ועד היום, אני אוספת פריטי וינטג’ וגם עורכת מכירות מדי פעם אצלי בבית.”

מה עיצב אותך?

“החיים, המשפחה שלי, המשברים. כשחזרתי מפאריס התחתנתי ועבדתי במשותף עם בעלי לשעבר בגני ילדים שהיו לנו. ילדתי את בני הבכור. עברתי משבר גדול בעקבות תאונה של בעלי והתגרשתי. זו היתה תקופה מבולבלת. עבדתי בשזירת פרחים, אחר כך עבדתי ב’לאישה’ כמה שנים כסטייליסטית וגם כפרילאנס בפרסומות. הרווחתי מצוין, פרנסתי את עצמי ואת הבן שלי ואז פגשתי את בן זוגי וילדתי בת, החיים התייצבו, הרגשתי רצון להתפתח והחלטתי ללמוד הנחיית קבוצות. אחרי הלימודים, תוך כדי עבודה, פיתחתי את הרעיון של סדנאות שמשלבות העצמה יחד עם סטיילינג. נשים מתחברות לבגדים ומגלות דרכם הרבה דברים על עצמן”.

מיקי ממון פותחת באוקטובר 2013 סדנת העצמה דרך לבוש במתחם Co.Co יחד עם עירית דותן, מנחת קבצות ויועצת אירגונית. נשים שמעוניינות לעבור את התהליך מוזמנות לפנות אליה לפרטים במייל: michalmamon@gmail.com, או לעירית דותן בטלפון: 0523590950.

חדש בחנותלחנות

3 תגובות על “סטיילינג כדרך להעצמה

  1. דיאנה שני אומר:

    נשמע מעניין , מעצים וזאת יכולה להיות מתנה מדהימה שכל אישה יכולה לתת לעצמה!

  2. צפרא אומר:

    בהחלט מתנה מאשה לעצמה. בגלל זה נארח את הסדנא בקו. קו. ונודיע מתי. שלחי פרטים ועמידה אישית.

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן