מעיל הפארקה הוא להיט אופנתי  ויש לו גם אמירה : אני cool. מאת שירה ברויאר.

מתוך הפקה של ה״ווג״, הפרקה היא כוכבת החורף.
מתוך הפקה של ה״ווג״, הפארקה היא כוכבת החורף.
סלבס בפרקה. מגווינת פלטרו (משמאל) ועד סיינה מילר (מימין) .
סלבס בפארקה. מגווינת פלטרו (משמאל) ועד סיינה מילר (מימין)
אסקימואי, אבי הפרקה. האמפרי בוגרט עם  קטרין הפבורן ב״מלכה אפריקאית״ משמאל.
האסקימואי, אבי הפארקה. האמפרי בוגרט עם קטרין הפבורן ב״מלכה אפריקאית״ משמאל. בטוח יש להם אחת בארון.
הפרקה כאייקון . מתוך ״נהג מונית״ עם רוברט דה נירו.
הפארקה כאייקון . מתוך ״נהג מונית״ עם רוברט דה נירו.
מעיל פרקה טורינו מקולקציית co.co. בעיצוב דליה קפוזה. צילום: לירון ויסמן. איפור: כרמית בוזגלו.
מעיל פארקה טורינו מקולקציית co.co. בעיצוב דליה קפוזה. צילום: לירון ויסמן. איפור: כרמית בוזגלו.
פרקה בשילוב חולצת פסים
פארקה עם פסים. ״מרגיש לי שילוב נכון״

 

השם פארקה – parka העלה בי תמיד אסוציאציה של פריט לבוש מימי החלוצים, משהו עם שדות בעמק ועמדת שמירה מאולתרת. גם כשהסטייל-גורו שלי, דן שארפ מניו-יורק  הציג בפני את הפארקה הכחולה של מארק ג’ייקובס שרכש בסכום נאה אחרי בחינה מדוקדקת של פארקות מעצבים מובחרות. ״אני מסודר, דבר לא חסר לי יותר״ אמר. זה היה לפני ארבע שנים, כשהפארקה היתה רק מעיל סופר קולי למביני עניין. עכשיו היא כבר להיט אופנתי סוחף. מעיל פונקציונלי עם טאץ׳ צבאי שלרוב מגיע בגוון זית. מעיל עם אמירה: אני Cool.

הפארקה מתקשרת למחוזות אופנת רחוב אותנטית, לגראנג’, למעילים ממחסני צבא הישועה, למסעות והרפתקאות בטבע. מקור הפרקה הוא במעיל אסקימואי בשם אנוראק, בעל כיסוי ראש, לרוב מכוסה בפרווה. מעיל מגן לתנאי קור קיצוניים, שהאסקימואים נהגו לשמן לפני יציאה למסעות ציד ודיג כדי לחזק את עמידותו למים.

ועכשיו? עם טי שירט וג’ינס כצפוי לחובבות מראה המסעות בטבע האורבניות או דווקא בשילוב קונטרסטי מעל שמלת ערב קצרה ונוצצת, או מעל שמלת תחרה לבנה. על קייט מוס, גווינת פלטרו וסיינה מלר, בהפקות של ה״ווג״ או אצלנו בקולקציה.

דליה קפוזה, שעיצבה את מעיל הפארקה טורינו שהגיע השבוע לחנות ולאתר מתוודה: ”הפארקה צברה אצלי נפח מאינספור דימויים שנאספו להם במשך השנים והיא יושבת תחת הכותרת ‘פריטים שאני אוהבת במיוחד’.כשאני מציפה דימויים של פארקות מהארכיון שבראש שלי, עולה לי התמונה של רוברט דה נירו ב”נהג מונית” או של קתרין הפבורן והמפרי בוגרט ב”מלכה אפריקאית”. הם אמנם לא לובשים שם פארקה, אבל בטוח יש להם אחת בארון. במיוחד אני אוהבת את השילוב בין הפארקה הספורטיבית לחולצת ז’קט מכותנה וחצאית תחרה רומנטית, או עם טי שירט פסים. אלה בהחלט עושים לי את החיבור הנכון. הכי אני אוהבת לראות מעילי פארקה  ביומיום בגרסאות אישיות. מדליק אותי מנעד החיבורים שהולכים עם הפריט הזה – עם סקיני וטי שירט או מעל שמלה רכה ורומנטית, זה פריט שתמיד נותן טאץ’ קול למראה השלם״.

קליק לרכישה 

 

 

 

 

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן