זו הולכת להיות עונה רווית חצאיות. רגע לפני שהיא מתמסרת לה, שירה ברויאר עוצרת לבחון מה המצב דווקא בגזרת המכנסיים.

מכנסי פנמה. מותאמים למבנה גוף אגסי.עיצוב: דליה קפוזה, צילום: לירון וייסמן. איפור: כרמית בוזגלו.
מכנסי פנמה. מותאמים למבנה גוף אגסי.עיצוב: דליה קפוזה, צילום: לירון וייסמן. איפור: כרמית בוזגלו.
אני אוהבת שמלות וחצאיות בפרט, ואין לי מילה שתתאר את תחושת הקלות והעונג שלבישתן נוסכת בי. מצד שני, כשאני במכנסיים, לפעמים שואלים אם רזיתי. לא, אני עונה, זה המכנסיים הערמומיים ( ג׳ינס של  j brand ,סקיני קרייזלר שחור בוהק  או מכנסי תל אביב , שניהם מקולקציית קוקו) .
פינצ’י מור מנוחתה עדן, הדוגמנית ארוכת הרגליים נושאת התואר “הרגליים של המדינה” במשך כמה עשורים, אמרה לי פעם שמכנסיים זה יותר חתיכי.
זה נכון כנראה למרות שגם בשמלות וחצאיות אפשר לכוון למצב חתיכי כידוע. והנה טריני וסוזנה, כוהנות הסטיילינג על פי מבנה גוף. בצילום מודגמת תמונת המצב. בשמלה או חצאית, כמו שסוזנה לובשת, איזור האגן עטוף בפיסת בד אחת. במכנסיים, השטח מתפצל לשניים כמו אצל טריני. במקום שטח גדול נוצרים שניים קטנים. כשגזרת המכנסיים מותאמת למבנה הגוף נוצר גם הקסם. הרגליים מתארכות, האגן נארז, הישבן נאסף והצללית במיטבה.
טריני וסוזנה
מכנסיים. האופציה החתיכית. טריני וסוזנה.
עכשיו העסק מתחיל להיות מורכב. גזרות מותאמות למבנה גוף הם הקטע של צמד האנגליות החביבות. את ממצאיהן פרסמו טריני וסוזנה בספר שממפה 12 מבני גוף שונים. בינהם התפוח והאגס הידועים אבל גם הצ׳לו והכד, הסוכריה על מקל והקונוס, שעון החול ולבנת הבניין, העמוד, הגביע והפעמון. לכל מבנה גוף, הבגדים בגזרות שיבליטו את היתרונות ויטשטשו את החסרונות. קצת מתישה החלוקה  ל12 מבני גוף שונים כאשר בגדול, ממש בהכללה גסה, המורכבות האנושית מתעתעת ולמעשה, כולם קצת דומים. לפחות בכל מה שנוגע למבנה הגוף הנשי אני מבדילה בין שלושה מבני גוף בלבד. הראשון בעל פרורפורציות מאוזנות ללא חריגות בין אם מדובר בגוף קטן או גדול ,שמן או רזה, גבוה או נמוך. השני הוא בעל פרופרוציות קטנות בחלק העליון שמתרחבות כלפי מטה. מבנה הפעמון או האגס. השלישי הפוך לו עם גוף בעל פרופרוציות גדולות בחלק העליון וחלק צר יותר כלפי מטה. מבנה הגביע או התפוח. 
אופנת החורף תהיה משופעת בשמלות וחצאיות שרושמות קם בק משמח. במקביל, אחת ממגמות החורף המרכזיות, מתמקדת בבגדי גברים לנשים. לא סיפור חדש ובכל זאת. המון מכנסיים כיכבו על המסלולים וכולם מיועדים למבני גוף מגוונים. גם נעליים שטוחות, חולצות צוארון וז׳קטים, סריגי גולף ומעילים. כל מה שעובד בשביל הגברים ויעבוד מעכשיו גם בשביל הנשים. בגדים נוסכי ביטחון, מגינים, שאי אפשר לטעות בהם. מבוססים על ניסיון והמלצת הדורות הקודמים. אחרי הכל, המאה ה20 היתה המאה הראשונה בה נשים אימצו את המכנסיים. זה מתבקש, להמשיך לתוך המאה ה 21 עם יותר אפשרויות של מכנסיים בשירות הנשים.

מכנסיים מדגישות מותן בתוגה של איזבל מארנט

מכנסיים מדגישות מותן בתצוגה של איזבל מארנט

לנשים במבנה גוף בצורת פעמון או אגס, מותאמת בקולקצייה של קוקו גזרת מכנסי פנמה. מכנסיים מחויטים קלות שמדגישים מותן צרה ומחליקים בעדינות סביב הירכיים. המכנסיים הירוקים החובקים מותן צרה של איזבל מרנט לעומת זאת , מקצינים את הקו המותאם למבנה גוף כזה ומבשרים על התחדשותו.

באלנסיגה- וואנג אדם

נשים בפרופורציות מאוזנות ישמחו לגלות אפשרויות צבעוניות חדשות.  המראה הגברי המוכר מותח את גבולותיו בהתאמה לנשים. המכנסיים הסגולים של בלנסיאגה (בעיצוב אלכסנר וואנג) הם דוגמה קטנה למגוון מפתה של מכנסיים אדומים וסגולים, צהובים וירוקים בנוסף לשחורים-אפורים שגם הם, מועשרים העונה בהדפסים ודוגמאות ( בקרוב בקולקציית הסתיו של קוקו) .

רכים עם דוגמאות של no.12 בעיצוב  אלסנדרו דל אקוואה

רכים עם דוגמאות של no.12 בעיצוב אלסנדרו דל אקוואה

נשים במבנה גוף בעל צללית גביע או תפוח, רחבה בכתפיים ובמותן, צרה באגן וברגליים, ימצאו בקולקציית קוקו את מכנסי הדגל (לטעמי )  שלנו – מכנסי תל אביב. כמו בגזרת הפננמה המיועדת לנשות הפעמון והאגס, כך גזרת מכנסי תל אביב מיועדת לנשות הגביע והתפוח. הם מיוצרים זו העונה השלישית ברציפות, תוך שיפורים ודיוקים. מחמיאים ומדגישים רגליים ארוכות, מחויטים, עשויים כותנה, אידאליים כמכנסיים לעבודה. ג׳ינס כידוע, המונח על הגוף כמו שצריך, הוא מצרך יסוד יקר ערך. בדיוק לשם כך, ייצרנו העונה שוב, את מכנסי הסקיני ג׳ינס או הסקיני קרייזלר,  הישרות והצרות, מאלה שמעוררים את השאלה, רזית?  על מסלולי התצוגות בעולם אפשר לאבחן את זוג המכנסיים שהציג אלסנדרו דלאקוואה למותג שלו no.12 כגרסה הרכה, הנינוחה והכיפית של סוג המכנסיים הישרים לבעלות מבנה גוף גביעי תפוחי. בתמונה, באפור עם דוגמת רקמה כסופה.

ולסיום, שני סוגים צפויים נוספים של מכנסים לחורף:

מבריקים

מבריקים עם שרוך בתצוגה של אלכסנדר וואנג.

מכנסיים עם שרוך, רחבים ומתכווצים במותן (מתאים לפעמוניות ואגסיות בצירוף חלקים עליונים שמגיעים רק עד למותן.) אבל הכי חשוב, מבריקים! כן, מגמת הבדים המבהיקים, הנוצצים, לא פוסחת על דגמי מכנסיים רבים כמו גם על פריטי לבוש מכל המגזרים והסוגים.

מכנסי סקי של סטלה מקרתני

מכנסי סקי של סטלה מקרתני

עוד חידוש לרעיון ישן. מכנסי סקי. במתכונת חדשה שכוללת גזרה ישרה צמודה מבד גמיש ורך. רצועות שיורדות אל כף הרגל. מעין טייץ במראה שמכבד את הלובשת יותר ממה שטייץ מאפשר . מתאים בעיקרון לכל מבנה גוף. עם סוודר גדול מעל ונינוחות קורנת… מי לא תתפתה למדוד ולהחליט עבור עצמה איזה מכנסיים מתאימים למבנה גופה?

חדש בחנותלחנות

תגובה אחת על הפוסט “מכנסיים, מותניים, ירכיים…

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן