אם 46 זה רק מספר, למה אנחנו כל כך נרתעות ממנו? אם לאהוב את עצמך כמו שאת זאת המשימה, איך זה שמרינה מקסימיליאן השילה קילוגרמים כה רבים ממישקלה?מרינה מקסימיליאן ל׳ווג איטליה׳

חנוכה כאן ואני בלחץ…בדימיוני אני רואה לביבות ענק רודפות אחרי. זהובות, פריכות ואוי כמה שהן נראות טעימות…
כן, קוראים לי שירה ויש לי הפרעת לביבות! מדי שנה אני נשבעת להסתפק בביס אחד ומאבדת את הרסן מיד לאחר מכן. כשחוזרת אלי ההכרה, אני כבר אבוסת לביבות ואכולת אשמה.
אבל לא על לביבות אני רוצה לכתוב אלא על מידות. והקשר ההדוק שבין שני הדברים, ברור. בגללו מפתיעה אותי תמיד מחדש, בכל פעם, הרתיעה על פניהן של לקוחות במידות נדיבות, כשמוצעים להן מכנסיים במידה 46.
“זה יהיה ענק עלי, אני בדרך כלל מידה 42” הן עונות מזועזעות.
“בואי ותמדדי ונראה, עדיף להתחיל במידה גדולה מדי מאשר ההיפך” אני מציעה.
את הצריבה בגרון כשהמכנסיים לא נסגרות בתא המדידה אני מכירה. גם את בועות האושר הקטנות, המבעבעות במעלה הגב, בפעמים בהם המכנסיים גדולים מדי.


מרווח מענג בין הבד לגוף מהאתר של וונסה ג’קמן

כמי שמתמצאת היטב בטווח מידותיה, אני תמיד מעדיפה למדוד בגד במידה מעט גדולה ולהיות מופתעת לטובה, מאשר ההיפך. על פי אותה גישה, ללקוחה שמתלבטת באיזו מידה למדוד, אני מציעה קודם כל את היותר גדולה ובמידת הצורך, להחליק באושר למידה קטנה יותר. לטעמי עדיף ללבוש בגדים שהם מעט גדולים מאשר כאלה שמתפוצצים וחונקים. אין כמו שיק נינוח עם מרווח מענג בין הגוף לבד. חופש תנועה ללא סייג.
אבל ההמלצה הטובה ביותר היא להפסיק לפחד ממספרים.
חברות אופנה רבות מבינות ללב לקוחותיהן, ומרפדות עבורן את המציאות על ידי מתיחת גבולות המספרים כדי שיוכלו להשתחל למידה 42, גם אם הן בעצם מידה 44. מה שמוגדר בחברה אחת כמידה 38, עלול להתגלות בחברה אחרת כמידה 40, וזה עוד לפני שהזכרנו את המידות האיטלקיות והצרפתיות שיש להן מדרג מאיים במיוחד, לנוכח המספרים הנהוגים בישראל (42 צרפתי הוא 46 איטלקי שהוא בעצם 38 ישראלי.)
כל זה רק מוכיח שמספרים, יבשים ומדוייקים, כביכול, הם עוד סוג של אשליה. סימנים מוסכמים לכימות וסידור, הערכה ואומדן. כלים למדידה, קיטלוג, שליטה וסדר. עוד ניסיון לעזור לנו להתמצא בכאוס הקיומי. ההצמדות למידה 42 או הרתיעה ממידה 44 או 46 הן שני צדדים של אותו מטבע. המספרים ריקים. זה אנחנו שמעמיסים עליהם משמעויות ודעות קדומות, פחדים ותשוקות.


מרינה אחרי הדיאטה. צילום: דודי חסון.

כולנו נולדנו בכל מיני גדלים וכולנו זקוקים לטבלת המספרים כדי להתמצא בין הקולבים ועם זאת, די לעריצות הרזון, לחרדת המספרים. החופש לקבל את עצמינו כפי שאנחנו הוא זכות והאחריות על גופנו היא בידנו. מרינה מקסימיליאן היתה עד לאחרונה דוגמנית למידות גדולות ואשה גדולה וגאה ש ׳ווג׳ איטליה הקדיש לה צילומים בגיליון שנושאו היה נשים גדולות ומצליחות. והנה, לאט לאט היא שינתה כיוון, השילה קילוגרמים רבים ממשקלה ונראית מאושרת ויפהיפיה. מנגד ניצבת עדיין במלוא תפארתה ריי שגב, דוגמנית למידות גדולות, שמקדמת מראה שופע ונשי להפליא. אז אפשר להרגע, יש מקום לכולן ובכל המידות. ואת זה בדיוק אנחנו מנסים לאפשר בקוקו… מידות למגוון נשים מדקות ועד מלאות.


תמונה של שמלת מנהטן אדומה – מתאימה למגוון גדלים. צילום: לירון ויסמן.

חדש בחנותלחנות

11 תגובות על “מידות טובות

 1. יצחק שכטר האגודה הישראלית לטקסטיל ולאופנה אומר:

  כל הכתבות של שירה בוריאר תמיד נהדרות אנו מצרפים אותך בחום לפעילויות באגודה בהצלחה

 2. אלי אומר:

  מסכימה לחלוטין אבל נדמה לי שגם הכותבת חוטאת באותו חטא של עריצות המספרים, שאם לא כך מדוע התמונות המלוות את הפוסט (מלבד זו של מרינה מקסימיליאן) הן רק של נשים דקיקות במיוחד? ומדוע תמונות הדגמים של קו.קו. המופיעות באתר הן לא של נשים במידות הלכאורה “מפחידות”?

 3. שירה ברויאר אומר:

  שלום אלי, החיים מלאים פרדוקסים. באופן אישי מצד אחד אני נגד עריצות הרזון והמספרים. ומצד שני, גם אני כמו כולם, רוצה לשמור על משקל תקין ומפחדת להשמין.
  באופן מקצועי, כחלק מצוות קוקו, אני ושותפיי רוצים להציג את הבגדים שלנו בצורה המקצועית ביותר ולכן אנו מצלמים אותם על דוגמנית. עם זאת, אנחנו מעצבים בגדים לנשים עם מגוון סוגי מבנה גוף וטווח מידות רחב יחסית שנע בין 36-44 . יש לנו אפילו כמה גזרות במידה 46 אבל אנחנו לא חברה למידות גדולות ולא מעודדים השמנה חלילה. חג חנוכה שמח!

 4. דלית יסעור-בורוכוביץ אומר:

  כאישה במידות גדולות כל חיי (ואני מדברת על 46-48 רחמנה ליצלן!), בהחלט התאכזבתי מכך שאני מתקשה למצוא בגדים בקו.קו. למרות כל האג’נדה הפמיניסטית והפרו-נשית.
  במידות גדולות אין עידוד (או חוסר עידוד) להשמנה. האם ששון קדם או אלמביקה “מעודדים השמנה”?? מה עם קבלת מי שאיננה “מותאמת” לשטאנץ האופנתי של רזון ומידות קטנות? ומה עם הבנה שגם מי שנולדה גדולת מידות יכולה ורוצה להתלבש ולהיראות היטב?
  ודרך אגב, הייתי גם שמחה לראות את הבגדים מדוגמנים על נשים מבוגרות יותר, כפי שכבר עושות מעצבות וחברות אופנה שונות בחו”ל. האם כל היופי הנשי והפוטוגניות נמצאים אצל נשים צעירות ורזות??
  אשמח אם גם במובן הזה, כמו בגישה הכלכלית, קו.קו תוביל אג’נדה אחרת מזו השלטת בעולם האופנה.
  חג שמח ומלבב לכולן!

 5. שירה ברויאר אומר:

  שלום דלית, תודה על תגובתך, אנסה לענות על שאלותיך:
  ששקון קדם ואלמביקה לא מעודדים השמנה אלה מעצבים בגדים במידות גדולות כמובן !
  קבלת מי שאיננו מותאם לשטאנץ בכל תחום, חשובה ביותר לקיום חברה פתוחה וסובלנית וברור שלכל אחד יש זכות להתלבש ולהראות היטב. בגלל זה אנחנו משקיעים בקוקו מאמץ מיוחד לייצר בגדים למגוון רחב של מידות מ 36-46! יחד עם זאת, אנו מודעים למגבלותינו ומבינים שתחום המידות הגדולות דורש ידע והתמקצעות שכרגע אינם ברשותינו. צר לי שהתאכזבת.
  אני מקווה שבעתיד נוכל לייצר קולקציה מיוחדת למידות גדולות ולהענות לצרכייך ולצרכי נשים רבות אחרות.
  לגבי הצעתך לצלם בגדים על נשים מבוגרות, נשמח לשקול זאת.
  בקיץ האחרון אף צילמנו את הבגדים על מספר נשים שחלקן לא דוגמניות וגילן נע בין 30-50. יחד עם זאת לא ניתמם ונודה שלמרות שיש נשים יפות ופוטוגניות בכל גיל, נשים צעירות ורזות
  נראות נהדר ומשדרות רעננות שאין להכחישה! עולם האופנה עוסק בין היתר בשלמות וזוהר שרחוקים מאד מהמציאות וזה מה שמושך בו כל כך. אופנה היא בין היתר כיף, השראה, יצירתיות ויופי לתיבול אפרורויות החיים! בהצלחה

  • יעל פלוטקין אומר:

   שירה הי, מה שלומך? בראש ובראשונה ברכות על כל הפעילות המבורכת. עליי לציין שהנני מסכימה עם הנאמר, על נושא המידות ועל עניין הגיל. אני מוקפת בנשים בגילאי 40+ 50+ יפות חתיכות ובעלות מראה נהדר חלקן רזות מאד וחלקן פחות. ה- 50 הוא ה- 30 החדש, לא? לדעתי העניין הוא לא רק מידות אלא גם הדרך בה מצלמים את הדגמים , חולצה מכופתרת או לייקרה צמודה בתוך חצאית פעמון צמודה על הבטן נראית נפלא על בטן וגב חפים משומנים אך לא כך על גוף מעט מרופד יותר. נראה לי שחשוב לצלם את הדגמים בדרך המציגה אופציות לבישה בפרופורציות שונות לאותו פריט. הרעיון הוא שלנשים סוגים שונים של מבנה גוף ופרופורציות וכדאי לתת על כך את הדעת בהצעות הלבישה מאחר ומדובר כאן על מכירה באינטרנט ולא כולן מגיעות לחנות. סתם חומר למחשבה, המשך יום טוב.

   • שירה ברויאר אומר:

    תודה יעל,
    שלומי טוב, מה שלומך?
    את אכן צודקת. יש לנו תהיות, כיצד ניתן להציג את הדגמים כך שנשים במידות שונות יוכלו להתרשם מהם ….תודה על החומר למחשבה. את מוזמנת לבוא לבקר אותנו.

 6. חן סיון אומר:

  תודה, שירה, על הפוסט. גם אני, בבלוג שלי, עומדת להעלות פוסט על ‘מידות טובות’ (זו גם הכותרת שלי). אבל אני מצאתי אצלכן קושי מסוג אחר – הגובה שלי: מדדתי אצלכן כששה-שבעה דגמי מכנסים, וכולם נראו עלי ‘ברוגז עם הרצפה’, כשלא זו היתה כוונת המשוררת / המעצבת. לצערי, לא יכולתי לקנות

  • שירה ברויאר אומר:

   הי סיון
   צר לי שהמכנסיים היו קצרים, אני זוכרת שבורכת ברגליים ארוכות במיוחד אז לפחות יש צד משמח למצב.
   יש לנו תוכניות להאריך חלק מהמכנסיים כדי להתאים אותם ללקוחות ארוכות רגליים כמוך!
   תודה ולהתראות

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן