שירה ברויאר על השינוי בגזרת המכנסיים בחורף הקרוב.

מימין דריס ואן נוטן, משמאל, סוניה ריקל
מימין דריס ואן נוטן, משמאל, סוניה ריקל
מימין סלין, משמאל דריס ואן נוטן
מימין סלין, משמאל דריס ואן נוטן
מימין ומשמאל, מכנסי מלחים מתרחבים בקולקצית החורף של כלואה
מימין ומשמאל, מכנסי מלחים מתרחבים בקולקצית החורף של כלואה
מימין ומשמאל בוטגה ונטה
מימין ומשמאל בוטגה ונטה
מימין פראדה, משמאל ג'יי קרו
מימין פראדה, משמאל ג’יי קרו
מימין פרואנזה שולר, משמאל מרני קפסול.
מימין פרואנזה שולר, משמאל מרני קפסול.

 

בתור מי שלבשה מכנסי סנטרופז מתרחבים לאורך כל שנות השבעים, זכורה לי בבהירות, תחושת ההפתעה כשראיתי לראשונה חברה במכנסיים בגזרה תפוחה למעלה וצרה למטה. “זה באגי” היא אמרה לנו בחצר בתיכון חדש בתל אביב, לבושה מכנסי כותנה ורדרדים מתוצרת “סאבי”. לא היתה לנו תלבושת אחידה וכוח ההשפעה של הבגדים שבחרנו, אילתרנו, החלפנו והישגנו, היה עוצמתי כמו שאר הדרמות של גיל שבע עשרה. הבגדים היו תעודת הזהות, לוח ההשראה, כרטיס הביקור שלנו, דרכו יכולנו לתקשר. בחושים מחודדים, זיהינו את בשורת החידוש של מכנסי הבאגי. הם הפכו מייד למושא תשוקה ולצללית שליוותה אותנו בשנים שלאחר מכן. זו של שנות השמונים, של הפוסט-פאנק וה״ניו-וויב״. החידוש היה אז בגזרת המכנסיים הצרה שהגיעה יחד עם זוג נעליים מחודד, חולצה רחבה וקצרה ותספורת קוצנית משוחה בג׳ל. הפרופורציות השתנו אז בבת אחת, בצללית החדשה, בהבטחה לשינוי שעברה כמסר סמוי דרך הבגדים. והיום מה? היום אפשר להניח שהדור שלא ידע את מכנסי הסנטרופז, לא בגרסה המקורית של שנות השישים, ולא בגרסת הרטרו של שנות התשעים, יתלהב  מהחידוש המסעיר לחורף הקרוב. הוא יאמץ את הגזרה החדשה יחד עם טרנדים נוספים. מכנסי הסנטרופז, ד״ש מהמאה שעברה, הם לא עוד סמל למרד דור ילדי הפרחים אלה רק צוו אופנה חדש. ואנחנו? שידענו כבר כמה וכמה גלגולי טרנדים, גם אם לא נפתח לשינוי, לא נצליח לחמוק ממנו. הוא מתרחש ממילא בכל חלקיק שנייה, בכל דקה ושעה, יום ושנה. האור מתחלף, מצב הרוח, וכן, גם גזרת המכנסיים. יחד עמה משתנות שוב כל הפרופרציות בהתאמה. אורך החולצה, זוית הנעל. האוירה. האם המכנסיים המתרחבים החדשים ידחקו את מכנסי הסקיני שפלשו והשתלטו כליל על האופנה בשנים האחרונות? כן ולא. טרנדים מקבילים, סותרים ודומים, דרים יחד בכפיפה אחת באותה עונה כדי לענות על מגוון הצרכים והטעמים. תחי הדמוקרטיה! אנחנו נשמח לקראת השינוי. כי גלגל האופנה לא עוצר לרגע, והנה הגיעה שעתם היפה של המכנסיים המתרחבים. גזרה מצוינת אגב שעושה חסד לכל מבנה גוף, שמדמה את הרגליים כארוכות יותר, מטשטשת את רוחב האגן בזכות הקו המתרחב מהברך למטה, גזרה שמשנה את כל צללית הגוף מחדש. מוכנה לשינוי ?

חדש בחנותלחנות

2 תגובות על “מוכנה לשינוי?

  1. לירון ויסמן אומר:

    אני זוכרת בתור תיכוניסטית שחיה את הרטרו של הסנטרופז בניינטיז, את הזעזוע שהיה לי ממכנסי הסקיני כשהם הגיעו. לא יכלתי לחשוב לרגע על איך אוכל אוכל ללבוש אותם. ועכשיו, אחרי שנים עם נאמנות לסקיני, שוב יש בי משהו שמזדעזע מלחשוב על ללבוש שוב את מכנסי הסנטרופז. אז הגלגל חוזר חלילה אז יהיה בסדר 😉 ומעניין עוד כמה שנים אזדעזע מפני חזרתו של הסקיני…

  2. Shira Breuer אומר:

    תודה על התגובה המתוקה לירון, מתה לראות אותך בסנטרופז, עם רגלייך הארוכות זה יראה הסטרי לגמרי!

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן