לא תצעדו לבד

מילון טקסטילי שימושי

פשתן מן הטבע

בד הפשתן, עשוי מסיבי צמח הפשתן, שגדל בשדות יפיפיים שצבועים כחול בזכות צבעו של הפרח, אולי נראה פשוט, אבל יש הרבה הנסתר לעין. בהיותו אריג, הוא מתחיל ככל האריגים: תחילה מוציאים את הסיבים מן הצמח, לאחר מכן טווים אותם לחוטים ומעלים אותם כשתי על נול האריגה. בד הפשתן הוא חזק ועמיד במיוחד, גם בזכות טכניקת האריגה הפשוטה (ארג בד) וגם בזכות סיביו הארוכים שמקורם מגבעול הצמח. בעבר, נהגו לייצר ממנו מלבושים ומוצרים שימושיים רבים כמו מצעי מיטה ועד היום אלו נקראים באנגלית  בשם זהה,  LINEN. סוג הטוויה של החוט יכול להכתיב לאריג מראה אחיד או מראה גולמי.

באופנה, הפשתן חביב במיוחד על חובבות הבדים הטבעיים והוא מרכיב משמעותי בקולקציות הקיץ. אם לשפוט על פי הפופולריות שלו, הרי שהפשתן בהחלט צריך להיחשב ל”מוצר צריכה בסיסי”  שמתאים לאופני לבוש ועיצוב שונים. אם אריגת הבד צפופה, האריג יהיה נוקשה ומתאים ליצור ממנו פריטים קשיחים יותר כמו ג’קטים,  תיקים, ועוד. אם האריגה מרווחת, האריג הופך קליל ואוורירי וניתן ליצור ממנו פריטים רכים במראה רומנטי מעוצב כמו חולצות מכופתרות, מכנסיים קייצים, שמלות, צעיפים ועוד.

אצלנו בCO.CO, עיצבה דליה קפוזה, המעצבת שלנו, ז’קט פשתן נבאדה (בצבע בז’ או אפור עכבר). כמובן שכבר הכנסתי אותו למעגל הסגור שבארוני, שכולל בעיקר את הצבע השחור, אבל זה הרי “מוצר צריכה בסיסי” אז הייתי מוכרחה. במפתיע, הוא משרת אותי גם ב-So called חורף הזה שפוקד אותנו.

ג’קטי הפשתן של Co.Co:

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן