שירה ברויאר על ה making off של קולקציית החורף , בזמן!!!

ניקולסון והרייבאן באוסקר, 1976
ניקולסון והרייבאן באוסקר, 1976

איך נראית המציאות מאחורי הקלעים? הפעם הראשונה שראיתי בטלביזיה את ג׳ק ניקולסון מגיע לטקס האוסקר במשקפי ריי באן היתה ״פאשן מומנט״ כמו שקוראים אצלנו בעדה לרגעים כאלה. הנה האדם שמחוץ לפלקט, לתסריט, למצלמה ואיזה קול הוא עם המשקפיים ככה בערב, והטוקסידו. או קתלין טרנר, זוהרת בשמלה ארוכה בגוון כחול חצות (כן, midnight blue) אי שם בשנות ה80, לפני עידן הסטייליסטים. כששחקנים בחרו בעצמם מה ללבוש ואפשר היה ללמוד מכך משהו. או צילומי הmaking off, הקטעים שנותרו על רצפת חדר העריכה, לפני שגם הם הפכו לתעשיית שטיקים מכוונים מראש.

מאחורי הקלעים. צילום: לירון ויסמן.
מאחורי הקלעים. צילום: לירון ויסמן.

הסקרנות להציץ אל מאחורי הקלעים של תעשיית האשליות, הפכה לחלק בלתי נפרד משפת אופנה אוניברסלית ואין כמו סוף השבוע הראשון של ספטמבר, כדי להציג את ה making off  של קולקציית הסתיו-חורף הקרובה של קוקו. זה המקום להסיר את הכובע בפני שתי שותפותיי (ושלושת שותפיי).  צפרא פרלמוטר ( כאן תוכלו לקרוא עליה ) שהתעקשה והתעקשה והתעקשה שבטרם כל אחת מאיתנו תצא לחופש באוגוסט, נצלם את הדגמים ונעמוד בלוח הזמנים להצגת הקולקציה לפני ראש השנה. ודליה קפוזה, (כאן תוכלו לקרוא ראיון עם דליה) שהצליחה להעמיד בזמן קולקצייה עדכנית, מקצועית, שימושית ונגישה, איכותית ולא יקרה. (וזה מה שכתב השבוע עלינו סהר שלו ב”הארץ”) . זהו אתגר לא פשוט לחברה

דליה קפוזה וטטי דודארוק כמו קוקו, בתחילת דרכה, בעלת משאבים מוגבלים. בלי בגדים תיאטרליים ותקציב לתצוגת אופנה אבל עם נכסים רבי ערך: הנסיון המצטבר של כולנו, היכולת להקשיב ללקוחות ולעצב להן בגדים שישרתו אותם נאמנה. והלקוחות עצמן. הנשים שפוקדות את החנות, הנשים שמזמינות בגדים באינטרנט, הנשים שלוקחות חלק בהצבעות על הדגמים המועדפים עליהן באתר, בדף הפייסבוק ומשפיעות ישירות על התהוות הקולקציה. (פה תוכלו להצביע ולהשפיע )

שירה ברויאר
making off . לירון ויסמן מצלמת אותי.

זו העונה השלישית שהקולקציה נעשית על פי נושא, מקום, השראה. בחורף הקודם חלמנו על ניו יורק, בקיץ האחרון על חוף אמלפי ועכשיו, אחנו עדיין באיטליה, כמקום מופשט שמסמל ערכים אסתטיים שאימצנו. פשטות אלגנטית, נטולת יומרות שתעניק ללקוחה הישראלית מגע קלאסי בבגדים לבישים וגזרות טובות. מכנסיים, חולצה, ג׳קט, מעיל, חצאית ושמלה. good basic מהסוג שכבר הוכח כמוצלח והלקוחות מצפות למצוא אותו בביטחון מלא בכל קולקציה בשיפורים ושינויים קלים, אבל לא רק. לקולקצייה גם צד בלתי צפוי, אקראי שפותח אותה לעוד כיוונים.

לירון ויסמן, דליה קפוזה, כרמית בוזגלו וטטי דודארוק. צילום: שירה ברויארצייד הבדים שדליה יוצאת אליו בנחישות וביעילות בכל הזדמנות בשדות נחלת בינימין (פעם בחודש היא  מרשה לי להתלוות אליה!), כמו שף שמסתובב ובוחר בשוק את הירקות והפירות העונתיים ומבשל מנות על פי חומרי הגלם שמצא. כך היא. פה שולפת גליל בד עם הדפס נקודות, שם חופרת ומוצאת מטרים של פרחים ומשבצות, גן של הפתעות.

מצלמים! לירון ויסמן
מצלמים! לירון ויסמן

ציד בלתי פוסק שמניב את הפריטים היחודיים בקולקציה: מכנסיים בהדפסים שונים חצאיות, חולצות, ושמלות. בכחולים, אדומים, ובצבעים טבעיים שקטים. והנה, הגיע סוף יולי, התכנסנו כולנו. באחד מבתי השותפות שלנו, הצלמת לירון ויסמן שעוזבת ללונדון עם בעלה הטרי שהולך ללמוד שם טיפול משפחתי (הוא עובד סוציאלי!) , הדוגמנית האהובה עלינו טניה דודארוק והמאפרת המנוסה והמקסימה שמלווה אותנו לאורך כל הדרך כרמית בוזגלו. קולקציית הסתיו- חורף יוצא לדרך!

כרמית בוזגלו, מאפרת את טטי
כרמית בוזגלו, מאפרת את טטי

 

חדש בחנותלחנות

2 תגובות על “מאחורי הקלעים

  1. נורית אומר:

    כל הכבוד 🙂 נראה פשוט מקסים.
    עכשיו צריך לחכות בסבלנות שהבגדים יגיעו כבר לחנות

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן