גם אם הארון שלך מלא בחולצות טי אפורות ומכנסיים שחורים, יש סיכוי שהקיץ תנסי לשבור את שגרת הצבעים בבחירה שונה ויצירתית. שירה ברויאר סוקרת את לוח הצבעים וממפה את אלה שמתאימים לבלונדיניות, אדמוניות או שחורות שיער.


שימלת טיבולי מקולקציית co.co. בעיצוב דליה קפוזה בכתום קורל עם סנדלים סגולים של ולנטינו (באדיבות הסטייליסטית עילית מינמאר מ pinkandpepper). צילום: לירון ויסמן.
גם אם את נאמנה לסקאלת האפורים-שחורים-לבנבנים, יש סיכוי שאם תתפתי ללבוש משהו צבעוני יותר, זה יקרה הקיץ. ולמה שלא תתפתי? לשמלה בכתום קורל עם סנדלים סגולים? חצאית בתכלת עם גופייה צהובה? זה יפה יותר ממה שזה נשמע כי את הצבעים הצרחניים-זרחניים של הקיץ הקודם מחליפים עכשיו צבעים משמחים, מעודנים יותר, נעימים לעין ולנשמה.

ימין: צהוב עם ירוק – מתוך תצוגת הקיץ של פראדה. שמאל: לגרפלד לשאנל.
שילובי ירוק-אדום-אפור-ורוד מפתיעים, נראו בתצוגת הקיץ שלגרפלד עיצב לשאנל, “בין היתר בהשראת הפופ-ארט” לדבריו. חדירת הצבעים לתוך המיין-סטרים במערבולת של שילובים כתומים, ירוקים, ורודים, סגולים כחולים היא אחת הדרכים הכי מלבבות להפגין יצירתיות. גזרות פשוטות, צבעים מעניינים. שילובים מקוריים.
בסרט “היא“ של ספייק ג’ונז המתקיים במציאות עתידנית לא רחוקה, בשנת 2025, יש צבעוניות היפסטרית, מרהיבה, שמחזקת את התחושה שצבעים הם כעת סוג של תחכום חדש. לא רק גווני האפור או הבז’ האציליים, בעלי האפיל המתוחכם. גם ורודים – סגולים – כתומים – תכלכלים וירקרקים כשהם מאוזנים, הרמוניים, בכל גווני הקשת אבל בטונים רכים, לא תוקפניים מדי, מחלחלים לבון טון העיצובי וזוכים לפרשנויות מרתקות. חולצה כתומה עם חצאית בתכלת למשל, אחד השילובים האופנתיים המוצלחים של העונה.

עתיד צבעוני ב‘היא‘ של ספייק ג’ונז.
אז איך לובשים צבעים? ….אפשר להתחיל עם הכחולים. הם מחמיאים כמעט לכל גוון עור וצבע עיניים בין אם את בלונדינית, אדמונית, ברונטית או שחורת שיער. כחול נייבי כתחליף עדכני לכל לובשות השחור, כחול אולטרה מרין עז, המרענן של הקיץ או טורקיז למיטיבות לכת.

שמלת אלגרו מקוקלציית co.co. בכחול נייבי. צילום: לירון ויסמן. תכשיט: פאולה ביאנקו.

שמלת טיבולי בטורקיז. צילום: לירון ויסמן.

שילובים יצרתיים ונועזים ב”לחזור” של אלמודובר.
מי שכחולים הם עבורה משחק ילדים מוזמנת להתנסות בשילובים יצירתיים ונועזים. אדום עם סגול למשל. שילוב חם ועשיר שהנשים בסרטיו של אלמודובר מרבות ללבוש. חוויה אסטתית שמותירה אותי אחרי צפייה בכל סרט שלו עם התהייה: איך זה שבישראל שטופת השמש והעצבנית, כולן לובשות שחור בעוד שלא הרחק, מהצד השני של הים התיכון, החופש ללבוש בגדים בצבעים ססגוניים הוא מסורת מקובלת?

יפה בצהוב, סופיה קופולה.
הטיפים המקובלים להתאמת צבעים לעור הפנים והעיניים עשויים לתת כיוון לתוהות המתלבטות באיזה צבע לבחור. לכל אישה כמעט, יתאימו צבעים עשירים ועמוקים כמו כחול אולטרה מרין, אדום כהה, ירוק כהה ופוקסיה. גם גווני הכחול והתכלת יהלמו בקלות כמעט כל גוון עור ושיער. ולמען הדיוק, מקובלת החלוקה הבאה אם כי מומלץ תמיד לבחון מחדש את תקפותם של קבעונות וחוקים ולתת לצבעים נוספים להכנס לתמונה:
לברונטיות או בעלות שיער שחור עם עיניים ירוקות יתאימו גווני צהוב, ירוק, כתום ואדום,
לברונטיות עם עיניים כחולות יתאימו גם גווני וורוד בעוד שלברונטיות בעלות עיניים חומות יתאימו תכלת, ירוק וכחול.
לבלונדיניות יתאימו גוונים בהירים ורדרדים, צהובים, ובאופן ספציפי, בלונדיניות ירוקות עין יראו נפלא בגווני כחול, ירוק וכתום בעוד שלבלונדיניות בעלות עיניים חומות יתאימו גווני חום, סגול, אדום, ורוד וכתום.
לאדמוניות עם עיניים כחולות יהלמו צבעי כתום בהיר, סגול וירוק ולאחיותהן ירוקות וחומות העין יתאימו גם סגולים, ירוקים וצבעי אדמה.
בהצלחה!

חדש בחנותלחנות

2 תגובות על “לשבור את שגרת הצבעים

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן