הוד מעלתה שרה ארמסטרונג. טיול שורשים? ארמון ראמבאג (משמאל). טווסים ומלצרים משופמים

איך מזהים אצולה בריטית שהגיעה ללגום תה מנחה קולוניאליסטי בארמון יפיפה בג’ייפור? שירה ברויאר על הפריט האחד שמגלה הכול. יומן מסע – חלק 2

ג’ייפור העיר הורודה קיבלה את פנינו בבליל מסחרר של צבעים וניחוחות קטורת ואבק. המהרג’ה שמשל בה ב-1876 הורה לצבוע את החלק העתיק של עירו בורוד כסמל להכנסת אורחים לכבוד ביקור הנסיך מווילס. אדוארד השביעי לעתיד.
ג’ייפור העתיקה מוזנחת ומלוכלכת כמו ג’ייפור החדשה אך מתוכננת בפשטות גאונית שהגה ב-1727, ג’איי סינג השני שעל שמו היא קרויה. לוחם, אסטרונום ומתמטיקאי. סינג בנה רחובות סימטריים מאורגנים למופת כמו בדף משובץ. החנויות בקומת הרחוב יוצרות בזאר ססגוני אינסופי ומעליו מתארך גג שטוח וקומות מגורים.

החלטנו ללגום תה מנחה בראמבאג פאלס . ארמון שהוסב למלון מהודר ועד לפני שלוש שנים שימש גם כמעונה של הנסיכה האחרונה מג’ייפור, גאייטרי דווי היפיפייה.
על הדשא המטופח מטיילים טווסים, מלצרים משופמים במדים כחולים וטורבנים אדומים נוסכים אווירת קולוניאליזם דקדנטי, זוג פוסע לעבר שולחן סמוך, הם גבוהי קומה ואציליים למראה, רב המלצרים משרת אותם ברוב טקס והם מצחקקים קלות במבטא אנגלי מלכותי. מזווית העין אני קולטת את עורה החיוור, כחול מבטה, את היופי הסוסי משהו, המממ מעניין מאיפה האישה הזאת מוכרת לי? פתאום נופל לי האסימון. היא דומה לצ’ארלס, ולמלכה אליזבת, ולשאר צאצאי שושלת ווינזדור! האם זו הוד מעלתה ליידי שרה ארמסטרונג אחייניתה של המלכה? זו שניבטה אלי רבות מבין דפי הווג האנגלי? האם זו היא שמפציעה לה כך במציאות המתעתעת של הודו ולצדה בעלה רחב הכתפיים? האם הם בטיול שורשים? מנסים לחפות על נזקי הקולוניאליזם בפרויקט צדקה כלשהו? בחנתי את השמלה. פרחונית כחלחלה מבד קליל עד הברך ומעליה קרדיגן כחול כהה, הכי אנגלי שמרני שיש. עדיין לא הייתי בטוחה. נעליים מספרות הכי הרבה על האדם שיננתי לעצמי ועברתי לבחון אותם. כל ספקותיי התפוגגו באחת – על הדשא הירוק, תחת השולחן הלבן נחו להן זוג נעלי העקב הדודתיות ביותר שאישה, עדיין צעירה, עלולה לבחור לעצמה. נמוכות ומרובעות עקב, מעוגלות בחרטום ונטולות כל שיק, מהסוג שגם דיילות חברת התעופה של שוייצריה כבר לא נאלצות לנעול. ‘עכשיו אני בטוחה’ אמרתי לחיילת המשוחררת שלצידי, וכשנחזור למלון נבדוק בגוגל כדי לראות אם זיהיתי נכון…. ‘וואלה אמא, צדקת!’ צהלה האזרחית שלי כשהתחברנו שוב, והלכה לבחון את הנעליים שיש לה במזוודה.

חדש בחנותלחנות

6 תגובות על “ליידי שרה ואני

  1. לימור חיה אומר:

    שירה אהובה .ערב אהבה אוהב .כתבת נפלא …גמעתי בשקיקה את התיאור המפורט והצבעוני שלך. מתובל בהומור דק אהבתי מאוד ואוהבת אותך ושמחתי בטיולכן המדהים לפי התמונות אהבה ונשיקות

  2. שגית אמת אומר:

    כמה מתאים לך המעמד! את לא פחות ליידי, ועוד כזאת עם נעליים שוות במיוחד…

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן