שירה ברויאר מאוררת את הדעות הקדומות ובוחנת מחדש את היחסים עם המנומרים לקראת החורף.

באופן אישי הדפסים מנומרים הם לא כוס התה שלי. היתה לי אפיזודה מנומרת קצרה  בערך בגיל 20, קונטרת נעורים לשילטון הטעם הטוב ללא עוררין ששרר בבית הגידול שלי, בו הדפסים מנומרים היו סמל לטעם רע.

קטרין דנב לובשת מעיל מנומר של איב סאן לורן
קטרין דנב לובשת מעיל מנומר של איב סאן לורן
איימי ואיינהאוס. מנומר כגילטי פלז'ר
איימי ואיינהאוס. מנומר כגילטי פלז’ר

בהפוך על הפוך, חשבתי אז, שזה דווקא מדליק. ובאמת, מה רע בלאורר קצת את התפיסות המקובלות ולהנות מגילטי פלז’ר בלתי מזיק? אחרי הכל,  בשנים המעצבות,  נצרבו לי בתודעה, דימויי אופנת שנות השישים והשבעים.  

ג'קי קנדי , שנות ה60
ג’קי קנדי , שנות ה60

זוהרים ודקדנטיים. אקזוטיים וחושניים כמו שהשתקפו דרך עולמה של דיאנה ורילאנד, העורכת האגדית של ה״הארפר׳ז באזאר״ וה״ווג״ שהצהירה תמיד ש”מעולם לא פגשתי בהדפס נמר שלא אהבתי”. 

ליז טיילור וריצ'ארד ברטון שנות ה60
ליז טיילור וריצ’ארד ברטון שנות ה60

ג’קי קנדי במעיל פרווה מנומר, ליז טיילור, באנסבל מנומר של מעיל וכובע וקטרין דנב , נסיכת הקרח במנומר לוהט של איב סאן לורן. ודיאן פון פרסטנברג, כמובן, במעטפת מנומרת עם אנדי וורהול, בסטודיו 54 , ניויורק. 

דיאן פון פרסטנברג 1974
דיאן פון פרסטנברג 1974
סטלה מקרטני חורף 2014-15
סטלה מקרטני חורף 2014-15

“בשבילי ההדפסים המנומרים הם כמו עוד גוון בפלטת הצבעים” אומרת דליה קפוזה מעצבת הבית של co.co. “אהבתי אותם מאז ומעולם, הם מזכירים לי מסעות בעולם, הרפתקנות, אני חושבת שזה קשור לעובדה שכשהייתי ילדה היתה לי סדרת ספרים בשם “דליה וידידיה” והיה שם ציור של ברדלס קטן וחמוד בשם פיטו שמאד אהבתי”.

יהיו אשר יהיו ההקשרים התרבותיים והזכרונות הפרטיים של כל פאשוניסטה או מעצבת אשר יהיו, בין אם תבחר בחצאית, מעיל, סריג או תסתפק בזוג נעליים מנומר, תיק או צעיף. החורף המנומרים הם כאן על מנת להשאר. 

 במעיל של גוצ'י חורף 2014-15
במעיל של גוצ’י חורף
מתוך קולקציית החורף של גוצ'י.
מתוך קולקציית החורף של גוצ’י.

סטלה מקראטני, צמחונית ולוחמת נחושה במאבק נגד שימוש בפרוות, עיצבה שמלת סריג קולית וכיפית שנותנת פרשנות חדשה למראה המנומר בעוד שבגוצ’י הלכו על הקלאסיקה המוכרת עם סטיילינג נוסח שנות השבעים.

בקוקו צרפנו את הסריגים המנומרים בקולקציה למכנסי שרוך רפויים בצירוף אולסטאר או נעלי בלרינה וחשבנו שהגיע הזמן לבחון מחדש, מה אנחנו חושבות על מה שאנחנו אוהבות או לא אוהבות, העיקר לאורר את הדעות הקדומות לקראת החורף.

סריגים מנומרים מקולקציית co.co. עם מכנסי רפויים , דגם בולוניה, סטיילינג: נורית קריב. נעליים: פריטי בלרינה'ס
סריגים מנומרים מקולקציית co.co. עם מכנסי רפויים , דגם בולוניה, סטיילינג: דנה קריב. נעליים: פריטי בלרינה’ס. צילום: עדי גולדשטיין.

חדש בחנותלחנות

2 תגובות על “הנמרה שבתוכך

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן