עניין וטעם הם אבות המזון של יצירה בכלל ואופנה בפרט. במדור זה תציג מדי שבועיים מאיירת הבית מיכל אפשטיין  עשייה רעננה של יוצרים שונים. כל מפגש מתחיל בשיחה ונגמר באיור של דגם המוצע על ידם לאוסף הבגדים של co.co , השבוע אנחנו עם אפרת ליכטנשטט מבלוג האוכל ‘אז מה את עושה כל היום?’

3
תמונות: מיכל אפשטיין

 

“אז מה את עושה כל היום?” היתה השאלה שהניעה את אפרת ליכטנשטט, מעצבת גרפית עם עבר בעסקי האופנה פלוס תינוק בבית, לפתוח בלוג אוכל לפני כארבע שנים. מתוך ההבנה כי בנקודה זו של חייה, לאחר שסגרה את בית האופנה התל אביבי הקרוי על שמה וחזרה לירושלים, הגיעה העת המושלמת לעשות רק מה שהיא רוצה באמת.

”פותחים בלוג כדי להגיד לעולם משהו, ויכול להיות שבאותה נקודת זמן לא היה לי משהו מוגדר לומר אבל חיפשתי מקום חדש להתבטא״, מספרת אפרת. ״אחותי הביאה לי במתנה ספר בישול מתוך הסדרה של ‘אוטולנגי‘, אותו לא הכרתי לפני כן, החלטתי שאכין ממנו מתכון, אצלם ואעלה לרשת, כשבהתחלה הדגש היה על התמונות”.

ההשתלשלות הכמעט מקרית הזו, יצרה בלוג מרתק, משעשע, מלמד ובעיקר יוצא דופן באיכותו האסתטית, אשר קנה לעצמו קהל מעריצים מושבע המרבה לעקוב ולהתעדכן. אפרת עובדת מביתה, מצלמת לפעמים 200 תמונות כדי להגיע לתוצאה המושלמת. כך, מידי ערב, אחרי שהילדים במיטה, היא מקדישה זמן לריטוש, כתיבה ועריכה. המתכונים שהיא מעלה מלווים בתמונות מוקפדות, מדוייקות, המפעילות את בלוטות הריר. ״לא אעלה מתכון שהוא פשוט מידי או לא פוטוגני, אני יוצאת מתוך נקודת ההנחה שהאימאג׳ חייב לנצח״.

מאז פתיחת הבלוג מתחזקת אפרת גם טור קבוע במגזין הסופ”ש של ״מקור ראשון״, ולאחרונה אף הוציאה ספר אפייה בשיתוף עם חברתה לעולם בלוגספירת האוכל – נטלי לוין. כל חובבת אופנה תתחבר בקלות לבלוג של אפרת. עריכת הבלוג ותיחזוק הקהילה התומכת ,דורשים את אבני היסוד כמו כל קולקציה טובה: הפתעה, חידוש, נגישות ואסתטיקה. את מה שמייצרים, בגדים או אוכל, צריך גם לדעת לצלם ולהגיש.

עוד לא הכרתן? אתן חייבות להכיר! ‘אז מה את עושה כל היום?

אפרת הציעה לקיץ הקרוב שמלת גופיה עשויה אריג מודפס, עם כיסים צדדיים וכתפיים קצת מוכנסות:

IMG

בכל יוצר מתחבא מעצב בפוטנציה. במדור זה נציג עשייה רעננה של יוצרים מגוונים ונחשוף פיסה מעולמם לקהילה שלנו. כל מפגש מתחיל בשיחה ונגמר באיור. מוכנים לשתף? כתבו אלינו​ staff@collectivecollection.com

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן