נעלי בנסימון (Bensimon), אשר חגגו בשנה שעברה 30 שנות קיום נטולות-גיל, הן שילוב סגנון על זמני, עם מענה טרנדים מהודק. הן הנעליים המאחדות נשים כמוך וכמוני, עם גוורדיית שמות מפוארת הכוללת את בריז’יט בארדו, ג’יין בירקין, נטלי פורטמן ואפילו בני משפחת המלוכה הבריטית. זמן טוב לספר שהפריזיאן שיק הזה, הוא בכלל אמריקאי במקור?

BENSIMON. גם ג'וליה רוברטס וג'ין בירקין.
BENSIMON. גם ג’וליה וג’יין.

נעליים הן נקודת החולשה שלי. אם אימלדה מרקוס הייתה נקלעת במקרה למגירת הנעליים שלי, לבטח הייתה נמלטת בצעקות, ומיד אחר כך, נשמה טובה שכמוה, מארגנת לי איזה ערב התרמה.

רכישת בגדים? אין בעיה. צעיפים ומטפחות? כאילו אנחנו לא מזרח תיכון מהביל. נעליים הן-הן עקב האכילס שלי (משחק מילים כאמצעי התמודדות).

על הנעליים הנכנסות לארוני לעמוד ברשימת תנאים ארוכה כאורך הגלות. בבבל.

רשימת דרישות בסיסית לנעליים המועמדות: נוחות, עמידות, איכותיות, מעוצבות, בעלות אמירה אישית, כאלה המשתלבות לי במלתחה (על כל שלביה האבולוציוניים והקפריזות היומיות).כמו כן, חובה עליהן לאפשר ריצה פסאודו-נונשלנטית אחרי מי מבין צמד בני ה-4 ומחצה שלי. חישובים גסים מעריכים את כמות הנעליים העומדות בקריטריונים כמספר השואף לאפס. נעלי בנסימון הן כל אלה. ולמעלה מכך.

ז’אן פול סארטר אמר “חופש הוא מה שאת עושה עם מה שניתן לך”. משפחת בנסימון, יצרני טקסטיל מאז 1945, מסכימים.

הימים הם ימי פוסט מלחמת העולם השניה, העולם עדיין מלקק את פצעיו, מנסה להשתקם. סבא בנסימון, מהגר אלג’יראי שהגיע לפריז, הוא יצרן טקסטיל קטן. להגדלת סעיף ההכנסות הוא מתחיל לייבא גם בגדי יד-שניה מאמריקה לצרפת, ולמכור אותם בחנות שפתח באחד מפרבריה הדרומיים של פריז.

כמה שנים מאוחר יותר, שני נכדיו – סרז’ ואיב – ממשיכים את דרכו. תחילה, סרז’ מעצב בגדים, ואיב מסייע בלוגיסטיקה ובאדמיניסטרציה. הסגנון בו הם בוחרים מבוסס על עודפי צבא ובגדי עבודה, אותם הם מפרקים, מרכיבים מחדש וצובעים. כך, נתקל סרז’ באסופת נעלי פלימסול לבנות (נעליים עשויות קנבס, בעלות סוליית גומי), שהיו בשימוש ע”י הצבא האמריקאי.

נעליים אלה ממש היוו השראה לנעלי הטניס המוכרות לנו עד לימינו אנו.

אז מה הופך את נעלי בנסימון לאייקון אופנתי על-זמני?

  • להתלבש כמו פריזיאן – האישה הזו, החוצה את הגשר מעל תעלת סן מרטן, בצעד בוטח, בלבוש אגבי מדויק ובשיער שנראה כאילו הוא יודע מה מצופה ממנו ושש לסייע, גורמת לזיק של קנאה להתגנב ללב. גם אנחנו רוצות את היום-יום שלנו עם שיק (ומבטא קל, אם אפשר). כאשר ננסה לזקק את הרכיבים החמקמקים של הסגנון הפריזאי, כנראה שנגלה שם לצד חולצות הפסים, גם נעלי בנסימון בהמוניהן.
  • כשמסורת פוגשת טרנדים – נעלי בנסימון נוצרות מאז יומן הראשון, בשלהי שנות ה-70, באותו האופן. סוליות הגומי נדחסות היטב במכונת כבישה שבאה לעולם בשנות ה-50. בדי הקנבס מ-100% כותנה, נצבעים אף הם בטכניקות מסורתיות. אממה, בכל שנה זוכה השוק ליהנות מקולקציה חדשה שמכוונת בדיוק-בדיוק על פי הדופק האופנתי העדכני ביותר. מצבעי השנה, דרך צבעי העונה, מקלאסיקות מונוכרומטיות ועד צבעי פירות ואבני חן, ממקסיקו ועד יפן. נעלי בנסימון מציעות לחובביהן את מיטב האמירה האופנתית. אגב, כל זה נכון עד לנעליים שחורות. כאלה, מבטיח סרז’ בנסימון, לא יהיו. המותג הוא מותג של שמחת חיים (Joie de Vivre).
  • כוח האינדיבידואל, חוכמת ההמונים – שיטות הייצור של נעלי בנסימון, מביאות לכך שאין שני זוגות נעליים דומים. כך שכאשר את מציידת את ארונך בזוג שכזה, את יכולה להיות בטוחה שאת אחת ויחידה. מצד שני, את מצטרפת לשורות השיק המהודקות, עליהן נמנות גם בריז’יט בארדו, ג’יין בירקין, ליב טיילור, נטלי פורטמן, ג’וליה רוברטס ועוד.

רשימת ציוד לאפקט בנסימון מקסימלי:

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן