שירה ברויאר מנסה להתחקות אחרי שורשי התשוקה לחצאיות סארונג, צעיפי פריאו ושאר מרכיבי מראה בת האיים הפלאית


צעיף חצאית

אני מלקטת את סימני הדרך שהובילו אותי לערוג מאז ומתמיד לדמות בת האיים הפלאית. לבושה בחצאית סרונג הכרוכה סביב מותניה ופרח גדול נעוץ בשיערה.
היה הסרט ההוא שאת שמו אינני זוכרת. ראיתי אותו בגיל תשע כשהלכנו חברתי עידית ואני לראשונה לבד כמו גדולות לקולנוע השכונתי במרכז הישן ברמת אביב. 25 לירות עלה הכרטיס ונשאר לנו עודף לממתק קוקוס ורוד ומיץ. הילד מהוואי על המסך הגדול צלל בין האלמוגים ושלה פנינים, חברתו הקטנה חיכתה על החוף בחצאית סרונג אדומה עם פרחי היביסקוס לבנים. החוויה המכוננת הפכה אותי לשולת סיכות מדופלמת ממעמקי הבריכה כל אותו חופש גדול תוך שאני מדמיינת שאני זה גם הוא וגם היא, בהוואי.

והיה הפתיח של “הוואי חמש אפס” וההסכם עם ההורים: הם מרשים לי לראות את הפתיח ומיד לאחריו אני הולכת לישון בלי ויכוח. את האשה היפה שרצה על החוף והמטוס הממריא לא נמאס לי לראות אף פעם.


צעיף פריאו, פריט רב שימושי. משמאל עטיפת הספר

והיה הספר הזה על יד המיטה של אחותי “בת האיים הפלאית” שעטיפתו הלכה עלי קסם. מאז התחלתי לאסוף צעיפי פריאו ולראות בהם פריט מפתח רב שימושי שיכול להפוך מחצאית למגבת, לאוהל או לשק .


טריטה ומרלון ברנדו ב “המרד על הבאונטי 1962”

ואז ראיתי מתישהו את ה״המרד על הבאונטי״ בגרסה עם מרלון ברנדו וטריטה בתפקיד מיימיטי ונכבשתי לנצח ביופי האקזוטי, התמים של בת האיים הפלאית. חברה שלי שחזרה מחופשה בבאלי הביאה לי בד באלינזי מושלם ולימדה אותי לקשור אותו כמו חצאית סארונג אמיתית. מותחים את הבד העוטף את המותן לצד אחד, מקפלים לצד השני ומגלגלים בכמה גילגולים כלפי מטה והנה הפלא ופלא, נוצרת חצאית מעטפת שלא נופלת ולא נפתחת אלא מונחת בול כמו בת איים פלאית אורגינל.


איורי אופנה משנות החמישים של חצאיות בהשראת הסארונג . משמאל- תמונה וינטאז׳ של בת הוואי

אבל, אם אני לא בחופשה מדומיינת או מציאותית שמאפשרת לי להסתובב בחופשיות עם פריאו קשור על העורף או סארונג סביב המותן, אני יכולה להנות מהמצאת חצאית הwannabe סארונג.


מימין לשמאל- הלמוט לאנג, נינה ריצי׳ ודרק לם. wannabe סארונג

המצאה ממש מוצלחת לטעמי. מדובר בחצאית בגזרה בסיסית ישרה וצרה למדי הנרכסת ברוכסן ומצוידת בטריק גאוני שכוללת שכבת בד נוספת הנכרכת על הבטן ונקשרת בצד. פיתרון עירוני ואופנתי לבעייה. מה עושה בחורה אורבנית בסמרטוט בד שקשור סביב המותן באמצע העיר כאילו היתה בחופשת איים קסומה?

על מסלולי תצוגות קיץ 2014 של הלמוט לאנג , נינה ריצ׳י ודרק לם נראו חצאיות כאלה בגרסאות מודרניות מתוחכמות


חצאית מעטפת מקולקציית הקיץ של co.co. בעיצוב דליה קפוזה. צילום: לירון ויסמן.

וגם אצלנו בco.co. חצאיות סורנטו מספקות את הצורך לחוש מדי פעם גם קצת כמו בת איים פלאית.

חדש בחנותלחנות

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן