עניין וטעם הם אבות המזון של יצירה בכלל ואופנה בפרט. במדור תציג מדי שבועיים מאיירת הבית מיכל אפשטיין עשייה רעננה של יוצרים שונים. כל מפגש מתחיל בשיחה ונגמר באיור. הראשונה להכיר היא האמנית קרן תגר.

 

michal1
קרן תגר, צילומים: מיכל אפשטיין

 

המאיירת והאמנית קרן תגר מספרת שמאז ומתמיד אהבה לצייר בגדים. המשיכה לתחום היא ככל הנראה תוצר ישיר של היותה נצר לשושלת ארוכה של נשים, שלא יוצאות מהבית בלי ליפסטיק אדום. כשהצורך לצייר ולצבוע את עצמך על הבוקר זורם לך בדם, אין לך כנראה ברירה להיות אלא מאיירת. קרן סיימה בהצטיינות את לימודיה בבצלאל בשנת 2006 ומאז עברה עם האיור מספר גלגולים, שכללו בין השאר (והשאר זה הרבה) קריירה כמאיירת אופנה בעיתון הארץ ובמגזין האופנה NYLON, איור ספרי ילדים, פתיחת בלוג מרתק ופופולרי ששימש אותה כיומן אישי למשך שלוש שנים, הצגת עבודותיה בתערוכת יחיד מסכמת של הבלוג “בגיל שלוש ושלושים הפסקתי לפחד” וכרגע היא במעין סגירת מעגל כשהיא מעבירה קורס לסטודנטים בשנה ד’ במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. אמנם הבלוג המפורסם כבר לא פעיל מספר שנים, אבל קרן, שמתמקדת כיום באמנות ופחות באיור, משתפת עבודות עכשוויות שלה ותהליכי יצירה מהסטודיו בביתה בטאמבלר (בלוג תמונות) בשם Life during wartime.

את הרישומים והציורים לפעמים מלווה טקסט קצר ולעיתים היא אף חוטאת בהעברת ביקורות אופנה. העבודות של קרן מגלמות בתוכן את מה שמשתקף ממנה עצמה: רגישות לפרטים ועדינות, ששואבת את המתבונן פנימה. קרן מצליחה לייצר בפוסטים שהיא מעלה תחושה אישית וסוחפת בשל פגיעותה הכנה והרגישה.

עוד לא הכרתן? בואו להציץ באתר או בטאמבלר.

קרן הציעה לקיץ הקרוב “שמלת פועלות” מכופתרת וקשיחה, בעלת כיסים גדולים באורך קצת אחרי הברך:

work-dress

אהבתן? הצביעו והשפיעו

בכל יוצר מתחבא מעצב בפוטנציה. במדור זה נציג עשייה רעננה של יוצרים מגוונים ונחשוף פיסה מעולמם לקהילה שלנו. כל מפגש מתחיל בשיחה ונגמר באיור. מוכנים לשתף? כתבו אלינו​ staff@collectivecollection.com

חדש בחנותלחנות

2 תגובות על “בגדים מנייר

  1. אבנר פינצ'ובר אומר:

    אמנית מדהימה, השמלה לא פחות. בד”כ רישומי הבגדים של קרן מלאי קפלים, בין אם על דמות או אפילו תלויים על קולב (יש כמה דוגמאות כאלה). כאן דווקא הרישום השטוח מדגיש בעיני את האמירה הפוליטית־מגדרית־חברתית־כלכלית החזקה של השמלה, שהיא גם הסיבה בגללה אני מצביע בעד.

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן