חפצים אישיים, בגדים וספרים. מה מספרות התמונות מהחופשה המשפחתית של שירה ברויאר? צילומים: שירה ברויאר.

אילנה
עמית
עמית
ליעם
ליעם
רומי
רומי
ציון
ציון
מנחם
מנחם
שירה
שירה

אני נמצאת בעיצומה של חופשה משפחתית בסאן סבסטיאן היפהפיה אשר בחבל הבאסקים בספרד. היתרון שבחיסרון היות אחותי אזרחית קנדה הרחוקה מזה 10 שנים, הוא שמשפחתנו מקפידה מאז לצאת לפחות פעמיים בשנה לחופשה משפחתית מורחבת. את התמונות האלה, צילמתי בדירת הנופש ששכרנו למשך החופשה, באחד הבקרים בהם כולם יצאו לטייל ואני נותרתי בה לעבוד. מכיוון שאמנות האריזה לחופשה היא נושא שמעסיק אותי, החלטתי לחטט באותו בוקר קצת בארונות הבגדים של בני המשפחה ולבחון איזה ספרים מונחים להם ליד המיטה. זה בסדר. כולם נתנו לי בדיעבד את רשותם למיזם המצולם הזה ואף הסכימו לענות על 4 שאלות. להלן התוצאות:

אילנה (78) אמא שלי. איך את אורזת בדרך כלל? אני פותחת את המזוודה המיועדת יום קודם לנסיעה ומכניסה את מה שנראה לי. ביום שלמחרת, אני עוברת ובודקת אם יש לי כל מה שדרוש. הכי חשוב לי תיק הרחצה והתרופות. אני לא אוהבת לכבס בנסיעות ולכן אני לוקחת בגדים על פי מספר הימים ומספר האירועים הצפויים. הפעם לקחתי 4 זוגות מכנסיים ו7 חולצות וקניתי שני זוגות נעליים טובות.

מה הפריט שתמיד תקחי לחופשה? צעיף כחול דק שמתאים לרוב הבגדים שלי.

איזה ספר את קוראת? אני אוהבת את מורקמי מאז קראתי את ספרו הראשון יער נורוובגי ואני מחכה בקוצר רוח להתחיל לקרוא את הספר שלו מייד כשאגמור לקרוא את הספר המדהים של דורית רביניאן, ממנו הוקסמתי מהעמוד הראשון. בגלל השפה ובגלל הנושא.

מהו יעד החופשה מועדף עלייך?  איטליה.

מה בתמונה: חולצת כותנה עם פסים של בננה ריפבליק שנקנתה בניויורק וז׳קט פישתן שנקנה בג׳ון לואיס בלונדון והספר דרומית לגבול מערבית לשמש של מורקמי.

עמית (55) אחותי. איך את אורזת בדרך כלל? אני עושה רשימה של כל הפריטים שאני צריכה ואז מוציאה מהארון ומסדרת במזוודה. תמיד אני לוקחת יותר מדי בגדים אבל אני משתפרת! אני לא אוהבת לכבס בנסיעות ולכן אני לוקחת בגדים לכל ימי החופשה.

מה הפריט שתמיד תקחי לחופשה? קרדיגן דק שקל לשאת בתיק ולשלוף כנעשה קריר.

איזה ספר את קוראת? התחלתי לקרוא את הספר הזה של פול אוסטר אבל לא בטוח שאמשיך כי בינתיים התחלתי לקרוא ספר אחר שביתי ביקשה ממני לקרוא.

מהו יעד החופשה מועדף עלייך? אירופה, שילוב של טבע ותרבות.

מה בתמונה: קרדיגן כותנה של בילבונג שנרכש בקליפורניה בפברואר האחרון.  2 צמידים,אחד מעץ ואחד מוזהב, תיק רקום קטן מדרום אמריקה והספר של פול אוסטר סנסט פארק.

ליעם (12) בני. איך אתה אורז בדרך כלל? אני בוחר את הבגדים שאני הכי אוהב, מוציא אותם מהארון ושם על המיטה. אחר כך אמא שלי (את) מכניסה אותם לשקית בד גדולה ולמזוודה. בדרך כלל אני לוקח קצת יותר בגדים ממה שאני צריך.

מה הפריט שתמיד תקח אתך לחופשה? אוזניות, ספר ומחברת סקיצות לציור עם עט או טוש שחור.

איזה ספר אתה קורא? המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה של מארק האדון. גמרתי לקרוא אותו אתמול, ביום אחד. לא יכולתי לעזוב את הספר. קראתי כל הנסיעה. זה ספר מאד טוב, טיפה שונה ממה שאני בדרך כלל קורא. הוא מספר על כריסטופר, ילד בן 15, גאון אבל שלא מסוגל לזהות רגשות של בני אדם, שרלוק הולמס הוא הגיבור שלו וכמוהו הוא שם לב לכל פרט. יום אחד הכלב של השכנים שלו נרצח והוא מנסה לגלות מי עשה זאת, בזמן החקירה הוא מגלה גילויים כואבים על משפחתו.

יעד החופשה המועדף עליך: ברצלונה כי זאת עיר לסקייטבורד ואמנות מגניבה וגם קליפורניה למרות שעוד לא הייתי בה.

מה בתמונה: חולצת טי עם איור של פסל החירות מחזיק גביע גלידה במקום לפיד. קיבלתי אותה במתנה מענת לכנר חברתה של אמא שלי מניו יורק. נעלי סקייטבורד של Vans שנקנו בחנות Jiffa בקינג ג׳ורג׳. שקית עם סוכריות ג׳לי בלי שקניתי בשדה התעופה עם 50 טעמים שונים והספר של האדון.

רומי (14) אחיינתי, תושבת טורנטו. איך את אורזת? אני סתם זורקת בגדים למזוודה. אני תמיד לוקחת יותר ממה שאני צריכה אבל אני לומדת לקחת פחות.

מה הפריט שתמיד תקחי אתך לחופשה? מחברת לכתוב בה אקורדים ואת היוקלילי שלי.

איזה ספר את קוראת? Will Grayson Will Grayson. בדיוק גמרתי לקרוא אותו, מסופר בו על שני בחורים שיש להם שם זהה ובעיות בחיי האהבה שלהם. זהו ספר מאד מסובך ומבלבל אבל נהנתי לקרוא אותו.

יעד חופשה מועדף: לונדון. אני אוהבת את מזג האויר ואת הווסט אנד בגלל המיוזיקלס.

מה בתמונה: חולצת משבצות של אבר קרומבי אנד פיטץ׳ , יוקלילי שההורים שלי קנו לי במכירה פומבית שההכנסות שלה הם למען ארגון  CISV  Children’s International Summer Villag שמעודד ילדים לקשור קשרים עם ילדים אחרים בכל העולם. הספר והטי שירט מנסיעה לאינדונזיאה שנסעתי הקיץ דרך הארגון עם קבוצה שאני חלק ממנה. פעם בחודש אני הולכת למפגש של הארגון והתפקיד שלי הוא להיות אחראית על עיצוב המוצרים שלנו כמו הטי שירטים למשל.

ציון (47) גיסי, איך אתה אורז בדרך כלל? אני אורז ב 10 דקות : מוציא למיטה את מה שנראה לי ושם במזוודה ותמיד לוקח כפול ממה שצריך ועדיין אני לוקח מעט מאד. אני מעדיף לקחת מעט בגדים ולקנות בכל מקום משהו כדי שתהיה לי מזכרת מכל ביקור.

מה הפריט שתמיד תקח אתך לחופשה? קומבולוי. מחרוזת יוונית שאני נוהג להעביר בין האצבעות.

איזה ספר אתה קורא? אני אף פעם לא לוקח ספר בעצמי אלה מקבל מאשתי או ביתי. עכשיו אני קורא את הספר the oceon at the end of the lane של ניל גיימן שביתי נתנה לי, זה על מישהו שחוזר לכפר ילדותו ומחפש את הילדה שהוא היה מאוהב בה. אני עדיין לא יודע אם הוא מצא.

יעד החופשה המועדף עליך: אומבריה וסיציליה.

מה בתמונה? מכנסי גלישה שמשמשים לי כבגד ים של בילבנוג, בקבוק סודה והספר של ניל גיימן.

מנחם (80) אבא שלי. איך אתה אורז? אני רגיל לארוז יותר מ60 שנה, נסעתי הרבה מאד בחיי כשניגנתי בתזמורת הפילהרמונית אז זה לא סיפור בשבילי. יש לי מזוודה קטנה ואני לוקח מה שאני צריך , בדרך כלל מעט מאד דברים.

מה הפריט שתמיד תקח אתך לחופשה? פנקס קטן שמשמש לי כיומן. זהו אחד מאותם פנקסים שאני קונה בכל שנה כבר 60 שנה  ורושם בהם פרטים חשובים ואירועים. אני שומר את כל הפנקסים ותמיד אם אני רוצה להזכר באירוע כל שהו יש לי תיעוד.

איזה ספר אתה קורא? אלה תולדות של אלזה מורנטה. אני רק בחלק הראשון, זה ספר מרתק שאשתי מאד המליצה לי לקרוא אותו, על אשה הנרדפת על ידי הנאצים.

יעד חופשה מועדף: איטליה, בעיקר טוסקנה ואומבריה.

מה בתמונה? פיג׳מה קייצית מכותנה שאשתי קנתה לי בגולף בכיתן סנטר, מאד שימושית, הספר של אלזה מורנטה , משקפי קיראה והפנקס שלי שיש בו תמונה של החתולה האהובה שלנו שונרא (שוני) שנפטרה השנה בפברואר בגיל 20 .היא אימצה אותנו כשהיתה בת שנתיים וחיה אתנו במשך 18 שנה.

שירה (51) , אני. איך את אורזת? 

אני מסתכלת באתר http://www.accuweather.com ובודקת מה התחזית במקום ובימים בהם אהיה בחו׳ל ואורזת לפי מזג האויר, משתדלת לקחת כמה שפחות בגדים ויחסית הרבה אביזרים כמו תיק ונעליים ליום ולערב כדי שאפשר יהיה לשלב בינהם ולייצר כמה שיותר מערכות לבוש שונות מכמה שפחות פריטים.

מה הפריט שתמיד תקחי אתך לחופשה? צעיף, בין אם זה בקיץ, אקח צעיף פריאו לשימושים רבים בחוף ובין אם זה בחורף, אקח צעיף מחמם.

איזה ספר  את קוראת? סיפורים קטנים תקליטים גדולים של בועז כהן. בכל בוקר בשנת הלימודים, בני ואני שומעים את התוכנית שלו ״רוקר טוב״ ברדיו  88 בדרך לבית הספר ומאד נהנים. נולדנו באותה שנה ויש בספר הרבה דברים שמזכירים לי את נעוריי.

יעד חופשה מועדף: כל מקום שיש בו אפשרות לגור קרוב ככל האפשר לקו המים. מסיני ועד יוון או איי סיישל.

מה בתמונה? שמלת סיינה מכותנה של co.co. מקולקציית הקיץ, סיכת פרח, מסרק עץ בעבודת יד מהחנות בקיבוץ נאות סמדר, בקבוק שמן להזנת הציפורניים של essie, כפכפים עם חרוזים ומצע קש מרשת אקססורייז, משקפי שמש רייבאן, שמן שיזוף בניחוח קוקוס והספר של בועז כהן.

חדש בחנותלחנות

14 תגובות על “ארזתם לבד?

 1. טלי רוזין אומר:

  הו, שירה! איזה טקסט מרגש. והתמונות… כמו ילדים של אחרים, שתמיד נראים מחונכים ונקיים יותר… רק את יודעת לראות ולסדר את היופי הזה בתוך היומיום. מקווה שחופשתכם יפיפיה כמוכם (וחוצמזה, שתדעי, את ממש עושה לי חשק לכתוב 🙂 )

  • שירה ברויאר אומר:

   טלי יקרה, תודה רבה! לכבוד הוא לי לעשות לך חשק לכתוב, את יותר ממוזמנת!

 2. חן סיון אומר:

  נהדר, שירה. פוסט מקסים ומעורר השראה

  ובנימה אישית: גם את נעוריי, הוא מזכיר לי, בועז כהן… 😉

 3. Tamar Pesti אומר:

  איזה יופי של כתבה. גם המילים וגם הצילומים. מסרי לאחותך שהספר של פול אוסטר שווה מאד מאד למרות העגמומיות שלו.

 4. לירי אומר:

  שירה יקרה,
  ארצנו היא ארץ שיושביה היא אוכלת. את מזכירה שוב ושוב ושהיא גם זבת חלב ודבש ותכלת.
  נדמה שהקיץ הזה לח ומהביל עוד יותר מקודמיו וגם המציאות אשר נחווית דרך הלחות המבהבילה קודרת ומבהילה.
  קשה למצוא את השאר הרוח ואת האסתטיקה, בימים אלה יותר מתמיד, אבל את, ללא לאות, מביאה תזכורות קטנות ומתוקות ומפגישה את קוראיך עם אלוהי הדברים הקטנים בכל פעם מחדש.
  אל תחדלי!

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי 25₪ הנחה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת פריטי הזדמנות אחרונה (ב50₪). הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן