מעצבים בתחילת דרכם יוצאים לשוק העבודה מצויידים ברעיונות גדולים ורבים, ונסיון קטן. בין אם הם משתלבים בחברות המסחריות, ובין אם הם פותחים מותג משלהם, הפער בין הרעיונות למציאות עולה ביוקר. למה? בגלל אי הוודאות.
בתחילת ימי כמעצבת נקראתי למשרדו של הבוס. התיישבתי כעלה נידף והוא בסמכותיות שאין עליה עוררין שאל בתסכול: “למה את לא עושה לי יותר להיטים?”
הוא לא התכוון חלילה לשלוח אותי לקריירת זימרה, אלא ביקש לעצמו בסט סלרים. מוצרים שיימכרו בקלות ובמהירות בלי שידלגו מהעונה לסוף עונה ולסופסוף העונה ובדם ויזע יניבו רווח אפסי אם בכלל.
מעצבת מנוסה יותר ובטוחה בעצמה ודאי היתה מוצאת תשובה שנונה ומלומדת. אבל אני? שחלקתי את ספסל העיצוב עם דליה קפוזה שנולדה מעצבת גאון עוד לפני שלמדה עיצוב אופנה? ראיתי בזה הכרזה מפוארת של כשלון מקצועי.
זמן רב לאחר מכן הפכנו יחד, צוות המעצבים וההנהלה, בסוגיה הפילוסופית הזו: האם ניתן לעצב בגד מסחרי בטרוף בתכנון מראש? האם אפשר לדעת למפרע אם דגם יהיה אהוב ונחשק כמו שהוא? במראה, בגיזרה, במחיר? האם ניתן להפוך למכונת להיטים כמו שלמה ארצי או שלהיט זה משהו שקורה בדיעבד? איך להיט יודע שהוא להיט?
שנים חלפו מאז, עשרות שמלות עברו תחת ידינו, ועדיין איננו יודעות לומר בוודאות מיהי שתעשה עם הקופה חסד ומי תאכילנו קשות.
מי שיודעת טוב יותר לצפות את הנולד היא פלטפורמת ההצבעות שמאפשרת לכולכן להגיב, להציע, לפסול או לרומם. הדגמים שמתחילים את דרכם כאיור תמים, ממשיכים כהצעת הגשה במכירה מוקדמת ולבסוף מגיעים לאתר ולחנויות. השבוע העלינו את השמלות שעיצבו הסטודנטים משנה ג’ בשנקר למכירה מוקדמת.
במקביל, השקנו שני פרויקטים חדשים –שמלות הנשף לסיום התיכון, והפרויקט שעולה היום להצבעה – שיתוף פעולה רעיוני עם קבוצת מאיירות מהמובילות בארץ.
מדדנו את הההצבעות שלכן לשמלות של הסטודנטים, בדקנו אילו מהדגמים רכשתן במכירה המוקדמת וללא ספק נמצאה התשובה לסוגיה שהתחבטנו בה לפני שנים רבות: להיט – ממש יודע שהוא להיט! ומי שהופך אותו לכזה הוא אתן! אז בואו להכיר את המאיירות המוכשרות ושתפו אותנו: אהבתן? יש הצעות לשיפור? כי אם לא תגידו איך נדע?

חדש בחנותלחנות

תגובה אחת על הפוסט “איך להיט יודע שהוא להיט?

  1. רעיה כרמין (פישר) אומר:

    צפרא, את מוכשרת בטרוף ! ( ולא רק בתחום האופנה) המשיכי כך להצלחה הבאה.

התגובות סגורות.

?Are you on the list

קבלי ₪25 במתנה

ומשלוח חינם

למימוש ברכישתך הראשונה!

לאחר קבלת כתובת הדוא”ל שלך נשלח לך את הקופון. ההטבה למשתמשות חדשות ולא כוללת מוצרים בהזמנה מוקדמת. הקופון נשלח מיידית אך לעיתים מופיע בתיבת המייל לאחר כמה דק’. המידע שלך ישאר חסוי ולא נשתף אותו עם צד שלישי.

דילוג לתוכן